• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۶
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99070907123
  • خبرنگار : 50147

نخستین جشنواره مطبوعات استان بوشهر برگزیدگان خود را شناخت

نخستین جشنواره مطبوعات استان بوشهر برگزیدگان خود را شناخت

ایسنا/بوشهر پیش از ظهر امروز برگزیدگان اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان بوشهر معرفی شدند که خبرگزاری ایسنا توانست با کسب چهار عنوان برتر در این جشنواره بدرخشد.

به گزارش ایسنا، لیست نفرات برتر و برگزیدگان در بخش های مختلف نخستین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان بوشهر شامل گزارش، طنز و کاریکاتور، عکس، گرافیک، طراحی و صفحه آرایی، تیتر، خبر، مصاحبه، و بخش موضوعی (حقوق شهروندی، اقتصاد مقاومتی، محیط زیست و آب) و بخش ویژه «عسلویه، پایتخت انرژی ایران» به شرح زیر است:

گزارش بخش حرفه‌ای

رتبه اول: زهره عرب /خبرگزاری ایسنا - عنوان اثر: "روایتی از ۲۴ سال چشم به‌راهی مادر بوشهری"

رتبه دوم (به طور مشترک): مهدی مهران نژاد /خبرگزاری مهر - عنوان اثر: "چشم امید محروم‌ترین خانواده استان به اقدام مسئولان" و مهرداد جشنی پور /روزنامه پیام عسلویه - عنوان اثر: "گرگ‌ امانمان را بریده"

رتبه سوم (به طور مشترک): مهدی عبدی /خبرگزاری مهر - عنوان اثر: "اعتراض دیّری‌ها به جاده مرگ" و افشان نعمتی /هفته نامه خبر بوشهر - عنوان اثر: "فریم‌هایی از نمایشگاه عکس دیار تنهایی تنگستان با لنز تله" و سهیلا شعبانی /هفته نامه نصیر بوشهر - عنوان اثر: "دریا و زنان بوشهری"

طنز و کاریکاتور

رتبه اول: وحید حاج‌سعیدی /روزنامه پیام عسلویه - عنوان اثر: "سفر به ماه با دلار ۴۲۰۰ تومانی"

رتبه دوم: ارسلان متوسلی /اتحاد جنوب - عنوان اثر: "برازجان آب ندارد"

رتبه سوم: طاهره غمخوار نصیر محله /هفته نامه نصیر بوشهر - عنوان اثر: "گل‌تیتی نماینده مجلس می‌شود"

عکس

رتبه اول: پریسا جفره‌ای /خبرگزاری ایسنا - عنوان اثر: "سوغات دریا"

رتبه دوم (به طور مشترک): عباس حیدری /خبرگزاری ایرنا - عنوان اثر: "روز بوشهر" و حسن انصاریان /هفته‌نامه پارس جنوبی - عنوان اثر: "طبیعت زیبای نایبند"

رتبه سوم (به طور مشترک): بابک منصوریان /پایگاه خبری اتحاد خبر - عنوان اثر: "مراسم عاشورای حسینی در بوشهر" و محمّد صالحی نیا /خبرگزاری ایسنا - عنوان اثر: "عزاداری تاسوعای حسینی"

گرافیک، طراحی و صفحه آرایی

رتبه اول: فاطمه فیصلی /روزنامه پیام عسلویه - "صفحه آرایی"

رتبه دوم: محمد عباسی /روزنامه پیام عسلویه - اینفوگرافی (بزرگداشت دکتر خواجه)

رتبه سوم: سکینه صابری /هفته نامه اتحاد جنوب - "صفحه آرایی"

تیتر

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی نداشته است

رتبه دوم (به طور مشترک): شهرام ذاکری‌فرد /خبر جنوب - عنوان اثر: "پاییز استیضاح در بهارستان" و رقیه زیرک /پایگاه خبری خلیج‌فارس - عنوان اثر: "تیترهای یک زایشگاه"

رتبه سوم: زهرا بوالخیری /نصیر بوشهر - عنوان اثر: "پایتخت کتاب، آب یا سراب"

خبر

رتبه اول: عبدالحسین قاسمی /پایگاه خبری خلیج فارس - عنوان اثر: "پروژه‌های زخمی استان نیازمند ۱۲۰۰ میلیارد تومان"

رتبه دوم (به طور مشترک): عبدالصمد شهریاری /خبرگزاری ایرنا - عنوان اثر: "جمبو میوه معجزه گر بوشهر" و حسین سرمشقی /چغادک نیوز - عنوان اثر: "صادرات به کشور قطر ۱۳۰ درصد افزایش یافت"

رتبه سوم (به طور مشترک): سکینه حیدری نسب /پایگاه خبری پیام عسلویه - عنوان اثر: "آواز فرهنگ در دستگاه دشتی" و مهران غریبی /پایگاه خبری پیام عسلویه - عنوان اثر: "از شغل فرزندان شهریاری تا مخالفت با لایحه منطقه آزاد"

مصاحبه

رتبه اول: جواد متین /پایگاه خبری بوشهری‌ها - عنوان اثر: "بدنه اصلی ادبیات راه خودش را می‌رود"

رتبه دوم (به طور مشترک): حسن احمدی‌فرد /روزنامه قدس - عنوان اثر: "پیرمرد و دریا" و الهام بهروزی / روزنامه بامداد جنوب - عنوان اثر: "کوچه‌ای با ردپای یاد و خاطره"

رتبه سوم: سودابه زیارتی /بوشهر امروز - عنوان اثر: "تنهایی کوه"

سرمقاله و یادداشت

رتبه اول: رضا معتمد /پایگاه خبری پیغام بوشهر - عنوان اثر: "صحه‌گذاری بر یک ادعا یا ناپختگی در پاسخ‌گویی"

رتبه دوم (به طور مشترک): فریبا کرمی /روزنامه شرق - عنوان اثر: "دور شدن فعالان اجتماعی از رسالت خود" و مصطفی ارجمند /پایگاه خبری خلیج فارس - عنوان اثر: "داوری بانوان در فستیوال هنری بوشهر"

رتبه سوم (به طور مشترک): فاطمه واعظ‌زاده /آوای هامون - عنوان اثر: "از چشم نابینایان" و علیرضا میرشکاری /هفته‌نامه بیرمی - عنوان اثر: "نظری بر جلوه‌های طنز در هنرهای دراماتیک"

موضوعی: (محیط زیست و آب)

رتبه اول (به طور مشترک): یوسف صفری /روزنامه پیام عسلویه - عنوان اثر: "وخامت اوضاع در عسلویه" و سعید رضایی /خبرگزاری مهر - عنوان اثر: "عزم خشکسالی برای نابودی دشت‌ها"

رتبه دوم: نامجو زحمت‌کش /خبرگزاری مهر - عنوان اثر: "کمبود منابع آب تهدیدی برای..."

رتبه سوم: فاطمه حیاتی /خبرگزاری مهر - عنوان اثر: "نفس دشت‌های دشتستان به شماره افتاد"

موضوعی: (اقتصاد مقاومتی)

رتبه اول: فاطمه توانا /خبرگزاری ایسنا - عنوان اثر: "نجمه خاتون از جرقه‌های بیداری‌اش می‌گوید"

رتبه دوم (به طور مشترک): راضیه بوستانی /روزنامه جام‌جم - عنوان اثر: "مشکلات کردوان تنها روستای عبابافی ایران" و وحید امیر /پایگاه خبری صدای استان - عنوان اثر: "تاثیر اقتصاد مقاومتی بر نفت"

رتبه سوم: شهرام شیرکوند /روزنامه صمت - عنوان اثر: "نقش استراتژیک کیفیت در تحقق اقتصاد مقاومتی"

موضوعی: (حقوق شهروندی)

رتبه اول: حامد عرب‌زاده /خبرگزاری مهر - عنوان اثر: "فریاد مظلومانه بیکاری در خارگ"

رتبه دوم: ثریا شیری /اتحاد خبر - عنوان اثر: "ترانه امیدواری"

رتبه سوم: روح‌الله طراوت /آوای هامون - عنوان اثر: "هر که به خویشتن رود"

بخش ویژه: (عسلویه پایتخت انرژی ایران)

رتبه اول: حسن محدث‌زاده /پایگاه خبری خلیج‌فارس - عنوان اثر: "بازگشت همه به سوی عسلویه است"

رتبه دوم: محمد جعفری /پایگاه خبری خلیج فارس - عنوان اثر: "چرا عسلویه آبادان نمی‌شود"

رتبه سوم (به طور مشترک): سیف‌اله حسنی‌پور /نسیم جم - عنوان اثر: "گردشگری صنعتی و نفت" و غلامعلی زارعی / پایگاه خبری خلیج فارس - عنوان اثر: "مصوبه پنجاه درصدی، پَر"

گفتنی است نخستین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان بوشهر پیش از ظهر امروز با حضور استاندار بوشهر و رئیس خانه مطبوعات کشور در تالار لیان برگزار شد.

انتهای پیام