• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۸
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99070906792
  • خبرنگار : 50147

استاندار بوشهر:

دشمنان تلاش دارند تمام روزنه‌ها را رو به کشور ببندند

دشمنان تلاش دارند تمام روزنه‌ها را رو به کشور ببندند

ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: همه ما با تمام وجود سختی ها و شرایط جدید و جنگ اقتصادی ناخواسته ای که دشمن به ما تحمیل کرده را درک می کنیم، دشمنان تلاش دارند تمام روزنه ها را رو به کشور ببندند.

عبدالکریم گراوند پیش از ظهر روز چهارشنبه ۹ مهرماه در آیین اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان بوشهر با تسلیت اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر عنوان کرد: شرایط جدید به گونه ای است که نیاز داریم برنامه ها با رعایت پروتکل ها برگزار شود چون کا فعلا در بحث مبارزه با بیماری بر دو نکته ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید شده است. 

وی اضافه کرد: رسانه های استان نقش بسیار پررنگی در راه مبارزه با بیماری کووید۱۹ داشته اند و نکته مهم در این برهه تغییر سبک زندگی و سازگاری با شرایط شیوع کرونا و وضعیت کنونی است.  

مقام عالی دولت در استان بوشهر خاطرنشان کرد: رسانه ها رسالت سنگینی بر عهده دارند تا به جامعه و نظام درمان و سلامت کمک کنند تا بتوانیم از توان و ظرفیت آنها در راستای فرهنگ سازی و سازگاری با شرایط جدید بهره مند شویم.  

گراوند اظهار کرد: با توجه با پشتوانه فرهنگی استان بوشهر درخواست ما این بوده که موزه مطبوعات باید در استان بوشهر مستقر باشد، لذا به دلیل الگو بودن بوشهر نه تنها در جنوب بلکه در سراسر کشور در شرایط شیوع این بیماری نوپدید نیز استان بوشهر می تواند در تغییر شیوه زندگی و تاثیرگذاری فرهنگ ساز و پیشرو باشد. 

وی یادآور شد: تمامی کمبودهای حوزه رسانه را می دانیم، همه ما با تمام وجود سختی ها و شرایط جدید و جنگ اقتصادی ناخواسته ای که دشمن به ما تحمیل کرده را درک می کنیم، دشمنان تلاش دارند تمام روزنه ها را رو به کشور ببندند. 

استاندار بوشهر اظهار کرد: در جریان تمامی مشکلات، گرانی ها و بی ثباتی ها هستیم و دولت همه امکانات و ظرفیت ها را به کار بسته است تا بتواند در برابر این ظلم بزرگ مقاومت کند. بخشی از انتخاب مسیر استقلال و آزادی ما هزینه دادن است و امیدواریم خداوند کمک کند بتوانیم با پشتوانه نیروی انسانی و ایثار و از خودگذشتگی مانند دوران دفاع مقدس این شرایط را پشت سر گذاشته تا کشور به آرامش برسد.  

وی تصریح کرد: دشمن در تلاش برای تزریق ناامیدی به جامعه است اما ما باید با امیدآفرینی و تزریق امید مردم را به آینده و زندگی دلگرم و امیدوار نماییم. 

این مسئول خاطرنشان کرد: اعتراف می کنیم که در این دولت متاسفانه نتوانسته ایم در حوزه بهره گیری از رسانه برای بیان عملکرد استفاده نماییم. در شرایط سخت اقتصادی پروژه مهم راه آهن فعال است، در حوزه سدهای استان بوشهر با فاینانس توانسته ایم هزینه های دو سد مهم باغان و دشت پلنگ را تامین کنیم، اما از ظرفیت رسانه استفاده نشده و باید این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

عبدالکریم گراوند اظهار کرد: برای استانی که در حوزه منابع آب ۹۰ درصد وابستگی داشته است این وابستگی را به کمتر از ۵۰ درصد رسانده ایم. اقدامات ارزشمندی در حوزه آب انجام شده، آن هم در شرایطی که تامین آب با تانکر و به شکل نوبت بندی بوده است و توانستیم این شرایط را تا حد زیادی تعدیل کنیم. 

انتهای پیام