• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۳
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99070906563
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

دومین پمپ فشار قوی آب شیرین کن جزیره هرمز، وارد مدار تولید شد

دومین پمپ فشار قوی آب شیرین کن جزیره هرمز، وارد مدار تولید شد

ایسنا/هرمزگان بخشدار هرمز گفت: این پمپ فشار قوی آب شیرین کن را متخصصان یکی از شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری کشور تولید کرده اند.

سید مجدالدین حسینی صبح امروز(نهم مهرماه) در آئین آغاز به کار این پم فشار قوی، با اشاره به قطعی همیشگی آب در جزیره هرمز افزود: با راه اندازی این پمپ‌ها تولید آّب از ۶۵، به ۷۹ متر مکعب در ساعت افزایش یافت.

وی تصریح کرد: هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت این پمپ‌ها از اعتبارات بخش خصوصی تامین شده است که ۷۰ درصد صرفه جویی ارزی دارد.

بخشدار هرمز عنوان کرد: پیش از این ساخت این پمپ‌ها در اختیار کشورهای اروپایی بود و در زمان تحریم از فروش آن به کشور خودداری کردند.

حسینی اظهار کرد: این محصول از نظر کیفیت و بازدهی بالا، قابلیت رقابت با محصولات اروپایی، و سالانه بیش از ۵ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی دارد.

وی گفت: بخش زیادی از مشکلات آب آشامیدنی هرمز با در مدار قرار گرفتن منابع دو هزار و ۳۰۰ مترمکعبی ذخیره‌سازی آب، و افزایش تولید به طور اساسی برطرف می‌شود.

بخشدار هرمز اضافه کرد: مخازن دو هزار و ۳۰۰ مترمکعبی، با ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است و در صورت تامین ۴ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز، در مدت شش ماه به بهره برداری می‌رسد.

حسینی در پایان افزود: اکنون سه آب شیرین کن در جزیره هرمز با ظرفیت تولید هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز، آب هزار و ۸۶۰ مشترک این جزیره را تأمین می‌کنند.

انتهای پیام