• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۳
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99070806135
  • خبرنگار : 30054

۷ نکته مهمی که باید قبل از اجاره کردن ملک بررسی کنید

۷ نکته مهمی که باید قبل از اجاره کردن ملک بررسی کنید

برای اجاره کردن خانه باید قبل از امضای قرارداد، داخل واحد هم بررسی کنید تا مطمئن بشید ملک، از وضعیت مطلوبی برخوردار است. موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از بستن قرارداد مورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام شابش، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با این موارد آشنا کنیم.

 ۱- دیوارها و کف آپارتمان را بررسی کنید

زمانی که برای اولین بار از خانه ای دیدن می کنید، دیوارها و کف آپارتمان توجه شما را جلب می کند. اگر دیوارها چند سوراخ کوچک داشته باشد یا خراش های جزئی در آن دیده شود، طبیعی است. اما باید صاحب ملک را در جریان بگذارید. و در صورت امکان درخواست تعمیر و یا رنگ کردن مجدد دیوارها را داشته باشید.

۲- به سالم بودن کلید پریزها و لامپ ها توجه کنید

اگر در طول روز از خانه بازدید می کنید، ممکن است به روشنایی آن و لامپ ها توجه نکنید! اما این نکته را بخاطر داشته باشید که، بررسی سالم بودن کلید پریزها و روشن شدن لامپ ها یک نکته بسیار مهم و ضروری است که در بیشتر مواقع فراموش می شود.

۳- سیستم گرمایشی و سرمایشی را بررسی کنید

قراردادهای اجاره، معمولا یک ساله بسته می شود. و این موضوع به این مفهوم است که شما باید از سالم بودن سیستم گرمایشی و هم سرمایشی اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که صاحب خانه موظف است تا، خانه و تمام اجزای آن را صحیح و سالم به شما تحویل دهد. به خوبی تمام اجزای خانه و سیستم های گرمایشی و سرمایشی را بررسی کنید تا بعدا به مشکل برخورد نکنید.

۴- امنیت خانه را در نظر بگیرید

مهم نیست که چند ماه یا چند روز قصد اجاره آپارتمان را دارید، به هر میزانی که باشد باید امنیت خانه تضمین شده باشد. اگر قصد اجاره کردن واحدهای های اول تا دوم را دارید، مطمئن بشید که خانه از حفاظ و نرده های امنیتی برخوردار است. همچنین برای امنیت بیشتر تمام کلیدهای آپارتمان را از صاحب ملک دریافت کنید و در صورت امکان، قفل در را عوض کنید. علاوه بر امنیت داخلی خانه، باید به امنیت کلی ساختمان هم توجه کنید!

برای مثال:

طول عمر ساختمان

ضد زلزله بودن

استفاده از آسانسورایمن

۵- از وضعیت شیرآلات و لوله کشی ها باخبر بشید

کمتر کسی است که در زمان بازدید از خانه به شیرآلات و لوله کشی ها اهمیت دهد. در صورتی که این یک مورد اساسی است که باید بررسی شود. از صاحب ملک بپرسید آخرین باری که لوله کشی ها بررسی شده کی بوده؟ با کمی دقت هم می توانید متوجه شوید که آیا دیوارها نم زده است یا خیر؟

۶- میزان شارژ آپارتمانی و کنتورهای ساختمان را بررسی کنید

قبل از بستن قرارداد، میزان شارژ پرداختی ساختمان را بپرسید و از وضعیت کنتورهای مشترک یا مجزا مطلع بشید.

۷- وضعیت پارکینگ و انباری را ارزیابی کنید

در زمان بازدید از خانه، موقعیت پارکینگ را بررسی کنید تا مزاحمتی برای سایر ساکنین نداشته باشد. همچنین وضعیت انباری و امنیت داشتن آن را بررسی کنید.

اگر به دنبال خرید آپارتمان و یا رهن اجاره خانه ی رویاهایتان هستید می توانید به سایت تخصصی شابش مراجعه کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی