• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۲
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99070705118
  • خبرنگار : 50028

تولید محتوای الکترونیک تربیت بدنی مدارس در خراسان جنوبی

تولید محتوای الکترونیک تربیت بدنی مدارس در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تولید محتوای الکترونیک برای چهار دوره تحصیلی دوره‌های اول و دوم ابتدایی و اول و دوم متوسطه با پیروی از سرفصل‌های کتاب راهنمای درس تربیت بدنی طراحی و تدوین شد.

محمدعلی واقعی، امروز ۷ مهر در آیین رونمایی از محتوای الکترونیک درس تربیت بدنی، اظهار کرد: این محتواهای الکترونیکی با هدف ارتقاء و ابقای اهداف والای درس تربیت بدنی تولید شده تا الگو و مسیر راهی برای معلمین تربیت بدنی در مدرسه و خانه پویا باشد.

به گزارش ایسنا، وی، از درس تربیت بدنی به عنوان اساس و شالوده سلامت جسم و روان دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی یاد کرد و افزود: در شرایط شیوع کرونا نه تنها باید به حفظ سلامت جسم دانش‌آموزان اهمیت بدهیم؛ بلکه باید مراقب سلامت روانی آنان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه نوجوانی به خودی خود دوران سختی است و همه‌گیری بیماری کرونا آن را حتی سخت‌تر نیز می‌کند، بیان کرد: شیوع بیماری کرونا در کشور باعث آسیب به آموزش و پرورش و بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی شد، اما با بهره‌گیری از تدابیر اتخاذ شده اغلب فعالیت‌های اجتماعی به سرعت با رعایت اصول بهداشتی از سر گرفته شد.

واقعی بر استمرار فعالیت‌های تربیت بدنی و تحرک دانش‌آموزان در شبکه شاد تأکید کرد و ادامه داد: برخی ورزش‌ها به دلیل مقررات بهداشتی محدود شده، اما بسیاری از ورزش‌های فردی مورد توصیه بوده و در این راستا با اختصاص منابعی از محل وزارت، تجهیزات ورزشی و بهداشتی برای مدارس تهیه می‌شود.

وی یادآور شد: مدارس پویا، آغازی برای شکل‌گیری تحصیلی همراه با تحرک و پویایی هستند که در افزایش نشاط و یادگیری عمیق دانش‌آموزان تاثیر زیادی دارند.

انتهای پیام