• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99070705109
  • خبرنگار : 50028

۱۹ مهرماه؛

آموزش غیرحضوری پیش‌دبستانی‌ها در خراسان جنوبی آغاز می‌شود

آموزش غیرحضوری پیش‌دبستانی‌ها در خراسان جنوبی آغاز می‌شود

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: فعالیت‌های آموزشی و یادگیری پیش‌دبستانی مجازی از ۱۹ مهرماه جاری و هم‌زمان با هفته کودک در سراسر کشور و از طریق شبکه آموزش، صداوسیمای استان‌ها و شبکه شاد، آغاز می‌شود.

محمدعلی واقعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بنا بر امر حاکمیتی و راهبردهای کلان سند تحول بنیادین از سوی وزارت آموزش ‌و پرورش، دستورالعمل طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش‌دبستانی رایگان، به ادارات شهرستان‌ها و مناطق استان ابلاغ شد.

وی ادامه داد: هدف از ارسال این دستورالعمل، جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: ایجاد وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای تمام نوآموزان به ‌صورت رایگان و غیرحضوری و رشد همه‌جانبه اوان کودکی و یادگیری پیش‌نیازهای ورود به دبستان از طریق آموزش والدین و نوآموزان و با توجه به شرایط موجود ذکر شده است.

واقعی تصریح کرد: موظف بودن دستگاه تعلیم و تربیت به تدوین اصول، برنامه‌ریزی و تعلیم و توانمندسازی نوآموزان دوره پیش‌دبستانی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و به‌منظور استمرار و تکمیل برنامه‌های آموزشی و پرورشی نوآموزان دوره پیش‌دبستانی و استفاده بهینه از فرصت شبکه آموزشی دانش‌آموز(شاد) و مدرسه تلویزیونی ایران، از دیگر دلایل ابلاغ این دستورالعمل است.

وی یادآور شد: آموزش پیش‌دبستانی در سال تحصیلی جاری به ‌صورت غیرحضوری بوده و تنها گروه هدف کودکان پنج سال تمام را دربرمی‌گیرد.

انتهای پیام