• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99070604505
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل امور مالیاتی خبر داد:

گام دوم نصب پایانه‌های فروشگاهی و الزام نصب آن برای ۱۵ حرفه لرستان

گام دوم نصب پایانه‌های فروشگاهی و الزام نصب آن برای ۱۵ حرفه لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل امور مالیاتی لرستان از گام دوم نصب پایانه‌های فروشگاهی و الزام نصب آن برای ۱۵ حرفه استان خبر داد.

هادی ملکشاهی در جلسه کارگروه اجرایی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان که امروز ششم مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: صاحبان ۵۰ شغل در ۱۵ حرفه طی سال جاری ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش (پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی) و صدور صورتحساب فروش(برگ خرید) مطابق مقررات هستند. این اقدام گامی جهت شفافیت، روشنگری و ممانعت از تضییع حقوق مردم است.

وی تصریح کرد: عدم نصب یا عدم استفاده از سامانه صندوق فروش فروشگاهی بر اساس قانون، موجب تعلق جریمه‌ای معادل دو درصد فروش یا خدمات ارائه شده خواهد شد و این جریمه در سال‌های پیاپی قابل تمدید است.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان خاطرنشان کرد: از کلیه صاحبان مشاغل و حرف مشمول در این رابطه، دعوت می‌کنیم که با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی tax.gov.ir نسبت به ثبت پایانه فروشگاهی و حافظه مالیاتی(کارتخوان‌های بانکی) اقدام کنند و هزینه‌های انجام شده بابت خرید، نصب و راه‌اندازی سامانه فروشگاهی را  با ارائه اسناد و مدارک مثبته از درآمد مشمول مالیات اشخاص در اولین سال استفاده و یا سال‌های بعد با رعایت مفاد آیین‌نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ کسر کنند.

ملکشاهی با اشاره به حرف و مشاغل مکلف به نصب سامانه فروشگاهی، افزود: تمامی صاحبان حرف و مشاغل(حقیقی) وکلا، مشاوران حقوقی و مشاوران خانواده دفتر اسناد رسمی، مشاورین املاک، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها و کبابی‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و، مراکز اقامتی اعم از هتل، هتل‌آپارتمان‌ها،   مسافرخانه‌ها، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های وسایل نقلیه،   زنانه و مردانه، آجیل و خشکبار، قنادی، میوه و تره‌بار، مجموعه‌های فرهنگی ورزشی، لوازم‌التحریر، بازی‌های رایانه‌ای، دفاتر خدمات ارتباطی و دیگر اماکن باید سامانه فروشگاهی را نصب کنند.

وی اضافه کرد: اداره‌کل امور مالیاتی پیش از این و در اجرای حکم بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸، صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی را ملزم به ثبت‌نام در نظام سامانه فروش و نصب و استفاده از پایانه فروش کرده بود.

مدیرکل امور مالیاتی بیان کرد: اشخاص مشمول مکلفند مراتب تعطیلی، توقف دائم یا موقت فعالیت بیش از یک ماه خود را حداکثر تا یک ماه از تاریخ تعطیلی یا توقف از طریق درگاه عملیات الکترونیکی سازمان یا به‌صورت مکتوب به اداره‌کل امور مالیاتی اعلام یا مراتب را از طریق پست سفارشی به سازمان ارسال کنند.

انتهای پیام