• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۹
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 99070604419
  • منبع : ارتش جمهوری اسلامی ایران

جانشین فرمانده کل ارتش:تیم جهاد خودکفایی ارتش معکوس‌ساز نیست

جانشین فرمانده کل ارتش:تیم جهاد خودکفایی ارتش معکوس‌ساز نیست

امیر سرتیپ دادرس گفت: تیم جهاد خودکفایی ارتش معکوس‌ساز نیست؛ بلکه از ابتدا خود طراحی می‌کند و دقیقاً بر مبنای مقابله با تهدیدات، تجهیزات خود را می‌سازد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش صبح ظهر امروز در مراسم رونمایی از هفت دستاورد جدید سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: نیروی زمینی با رصد لحظه‌ای تهدیدات و برآورد تجهیزاتی دشمنان و با بهره‌گیری از تیم نخبه‌ای که دارد، امروز تجهیزاتی را آماده کرده است که می‌توانند هر تهدیدی را قبل از این که ظاهر شود، تدبیر کنند و متناسب با آن تجهیزات مورد نیاز را بسازند.

جانشین فرمانده کل ارتش تصریح کرد: نخبگان نیروی زمینی ارتش، تراز اول هستند و بعضی از تجهیزاتی که این عزیزان ساخته‌اند، بیش از حد انتظاری هست که ممکن است نسبت به ما وجود داشته باشد.
امیر سرتیپ دادرس گفت: چیزی که می‌تواند تضمین‌کننده صلح در منطقه باشد و هر نوع تهدیدی علیه نظام را خنثی کند، به ثمر نشستن تلاش‌های عزیزان ما در جهاد خودکفایی است؛ چراکه لحظه به لحظه منطقه را مورد رصد و شناسایی قرار می‌دهند.
وی در خصوص وجه برتری تجهیزات رونمایی شده در مراسم امروز خاطرنشان کرد: بخشی از این تجهیزات بار اول است که در سطح دنیا ساخته می‌شود؛ یعنی متناسب با تهدیدی که احساس می‌شود، طراحی شده است. تیم جهاد خودکفایی ارتش معکوس‌ساز نیست؛ بلکه از ابتدا خود طراحی می‌کند و دقیقاً بر مبنای مقابله با تهدیدات، تجهیزات خود را می‌سازد.
وی افزود: وجوه برتری این تجهیزات نسبت به تجهیزات خارجی این است که دشمن فکر می‌کند ما تحریم هستیم و نمی‌توانیم بسازیم، ولی خدا را شکر می‌کنیم که در سایه تحریم توانستیم با خلاقیت و تلاش، کار خود را پیش ببریم و اگر فشارها بیشتر شود، ظهور خلاقیت‌های ما هم بیشتر می‌شود. این ابتکارات به واسطه فشارها، تحریم‌ها و تهدیدها، ایجاد شده است.
جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه کسی تجهیزات پیشرفته غربی به ما نمی‌دهد، تصریح کرد: ما هرچه داریم از خودمان داریم، اما هرچه داریم موثر است و در رفتار دشمن تغییر ایجاد می‌کند.

انتهای پیام