• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99070604310
  • خبرنگار : 50028

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:

توزیع بخش اول سهمیه واکسن آنفلوآنزا در خراسان جنوبی / مراقب واکسن‌های تقلبی باشید

توزیع بخش اول سهمیه واکسن آنفلوآنزا در خراسان جنوبی / مراقب واکسن‌های تقلبی باشید

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از توزیع بخش اول سهمیه واکسن آنفلوآنزا بین گروه‌های هدف خبر داد.

محمد دهقانی، امروز یکشنبه 6 مهر به خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: صبح امروز ۵۷۰۰ دز از سهمیه واکسن خراسان جنوبی را دریافت کردیم که بر اساس همین تعداد دریافتی از صبح امروز توزیع بین شهرستان‌های استان انجام شده و به افراد واجد شرایط تزریق خواهد شد.

وی بیان کرد: این واکسن ویژه کادر بهداشت و درمان که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند( سهمیه ۱۷۰۵دز)، بخشی از مادران باردار که دارای بیماری زمینه‌ای یا افزایش وزن هستند که توسط مراقبین سلامت بهداشتی با آن‌ها تماس گرفته می‌شود (سهمیه ۳۰۰۹ دز) ، مراکز بهزیستی(سهمیه۲۱۰ دز)، زندان(سهمیه۲۷۵ دز) و بیماران خاص( ۵۷۰ دز) است که به صورت رایگان توزیع شده است.

دهقانی خاطرنشان کرد: افراد بالای ۶۵ سال برای دریافت واکسن، به هیچ عنوان به مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه‌ها مراجعه نکنند چراکه واکسنی در این مراکز نیست و اگر کسی نیز مدعی شود که واکسن در اختیار مردم قرار می‌دهد، مورد تایید نیست چراکه دانشگاه خارج از این چرخه، واکسنی را توزیع نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، وی یادآور شد: توزیع سهمیه بعدی واکسن مشخص نیست، اما تاکید وزارت بهداشت بر این است که در اسرع وقت واکسن توزیع شود تا تاخیری در تزریق آن اتفاق نیفتد و اطلاع‌رسانی لازم در خصوص نحوه مراجعه انجام خواهد شد.

انتهای پیام