• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۲
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99070604245
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

سرمربی تیم والیبال ذوب‌آهن:

تا این لحظه ذوب‌آهن، سایپا و پیکان مثلث مدعیان هستند

تا این لحظه ذوب‌آهن، سایپا و پیکان مثلث مدعیان هستند

ایسنا/اصفهان سرمربی تیم والیبال بانوان ذوب‌آهن اصفهان گفت: با توجه به یارگیری تیم‌ها تا کنون تیم‌های سایپا، ذوب‌آهن و پیکان مثلث مدعیان قهرمانی این فصل را تشکیل داده‌اند.

فریبا صادقی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس جلسه‌ چند روز گذشته فدراسیون تاکنون ۹ تیم برای حضور در فصل ۹۹ لیگ برتر والیبال اعلام آمادگی کرده‌اند؛ البته مدارک برخی از تیم‌ها تکمیل نیست و همین مسئله موجب شد تا مراسم قرعه‌کشی و برنامه مسابقات به طور کامل برگزار نشود.

وی با اشاره به برگزاری لیگ به صورت رفت و برگشت و متمرکز، تصریح کرد: البته برای برگزاری مسابقات به این صورت از تیم‌ها نظرسنجی نشد و فدراسیون بر اساس آیین‌نامه خود آن را به تیم‌ها ابلاغ کرد و تیم‌ها نیز نظر دیگری نداشتند، فکر می‌کنم با شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور حاکم است، این نحوه برگزاری مناسب باشد؛ چرا که برگزاری مسابقه به صورت متمرکز رفت و آمد را کمتر می‌کند، اما از سوی دیگر ماندن زیاد در فضای مسابقه هم دردسر به وجود می‌آورد. در این شرایط باید تیم‌ها در خصوص رعایت موارد و پروتکل‌های بهداشتی، دقت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: برای برگزاری مسابقات به صورت قبلی نیاز است که همانند مسابقات فوتبال آقایان از تیم‌ها قبل از هر بازی تست گرفته شود که شاید در توان اسپانسرها نباشد و نمی‌دانیم که اسپانسر تیم‌ها این وضعیت را تا پایان لیگ قبول می‌کنند یا خیر. بنابراین شاید برگزاری مسابقات به صورت مجتمع بهترین راه حل باشد.

سرمربی تیم والیبال بانوان ذوب‌آهن در خصوص وضعیت تیم خود، گفت: در حال حاضر با توجه به تکمیل شدن تیم حدود یک ماه است که تمرینات را آغاز کردیم و تنها دو بازیکن دیگر، هنوز قرارداد آن‌ها ثبت نشده که پس از انجام مراحل قانونی اسامی آن‌ها را اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به تعداد تیم‌هایی که برای این فصل اعلام آمادگی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آنچه مهم است حضور تیم‌های پرقدرت و ادامه مسابقات تا پایان لیگ است، مسابقاتی که نتیجه آن یکطرفه است، کمکی به رشد و پیشرفت بازیکنان و لیگ ما نمی‌کند. زمانی می‌توانیم، بگوییم لیگ پویایی داریم که تیم‌های پرقدرتی داشته باشیم و سطح رقابت تیم‌ها به یکدیگر نزدیک باشد و به نوعی نتوان نتایج را پیش‌بینی کرد. هر مسابقه، نتیجه آن برای تمام تیم‌ها از اهمیت و حساسیت برخوردار باشد.

صادقی گفت: با توجه به پراکندگی بازیکنان ملی‌پوش و با کیفیت در تیم‌ها تاکنون تیم‌های سایپا، ذوب‌آهن و پیکان مثلث مدعیان قهرمانی را تشکیل داده‌اند، عضویت ملی‌پوشانی که هنوز با تیمی قرارداد نبسته‌اند می‌تواند مدعیان دیگری را نیز اضافه کند که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

انتهای پیام