• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۳
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99070604210
  • خبرنگار : 50233

مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان به ایسنا خبر داد:

انتشار 50 کتاب در سالروز 40سالگی دفاع مقدس در سمنان/نشر 4 کتاب دفاع مقدس با خط بریل

انتشار 50 کتاب در سالروز 40سالگی دفاع مقدس در سمنان/نشر 4 کتاب دفاع مقدس با خط بریل

ایسنا/سمنان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان برنامه‌ریزی برای انتشار 50 عنوان کتاب مرتبط با دفاع مقدس در سالروز چهل سالگی دفاع مقدس در استان سمنان خبر داد.

سرهنگ حسن سلامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تاکنون 17 عنوان از این 50 عنوان در استان سمنان منتشر و در پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به پیگیری تکمیل تدوین و پیگیری فرآیند چاپ و نشر مابقی این کتاب‌ها ادامه داد: تا پایان امسال نیز 33 عنوان دیگر نیز تدوین و منتشر خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با اشاره به برنامه‌های این اداره کل برای ثبت اسناد دفاع مقدس و شرح دلاوری‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدا و ایثارگران این استان خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 200 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در ژانرهای مختلف تدوین، تالیف، گردآوری و منتشر شده است.

این عضو ارشد ستاد بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس ادامه داد: شعر، خاطره، داستان، آثار پژوهشی و هنری، مجموعه‌های اسناد دفاع مقدس و...از جمله موضوعات کتب منتشر شده دفاع مقدس در این استان است.

وی با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در حوزه انتشار کتب صوتی مرتبط با دفاع مقدس اضافه کرد: امسال بیش از 400 عنوان کتاب صوتی در استان سمنان منتشر شده است.

سرهنگ سلامی با اشاره به تلاش برای معرفی ارزش‌های دفاع مقدس به آحاد مردم و گروه‌های مختلف اجتماعی با اشاره به بهره‌مندی روشندلان از کتب مرتبط با دفاع مقدس گفت: چهار عنوان کتاب دفاع مقدس با خط بریل در استان سمنان منتشر و در اختیار روشندلان علاقه‌مند قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان از ترجمه چهار عنوان کتاب به زبان انگلیسی در استان خبر داد و اظهار کرد: این کتاب‌ها با موضوع ادبیات دفاع مقدس در دو رده کودک و بزرگسال، در استان سمنان ترجمه و در حال آماده‌سازی برای چاب و توزیع سراسری هستند.

انتهای پیام