• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99070603822
  • خبرنگار : 50028

هزینه کرد ۶ میلیارد تومانی برای ارتقاء اینترنت در روستاهای بشرویه

هزینه کرد ۶ میلیارد تومانی برای ارتقاء اینترنت در روستاهای بشرویه

ایسنا/خراسان جنوبی فرماندار بشرویه از هزینه کرد ۶ میلیارد تومانی برای ارتقاء اینترنت در روستاهای بشرویه خبر داد.

علی شفیعی، روز گذشته 5 مهرماه در بازدید از سایت اینترنت روستای فتح آباد شهرستان بشرویه گفت: از محل مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی ارتقاء اینترنت در روستاهای بشرویه و به ویژه راه‌اندازی سایت نسل چهارم همراه اول را در روستای فتح آباد شهرستان بشرویه داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، فرماندار بشرویه یادآور شد: باتوجه به وجود کرونا و برگزاری کلاس های مجازی از طریق شبکه شاد ارتقا اینترنت را در روستاها به جد پیگیری می‌کنیم.

محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی نیز چندی پیش گفته بود: با تلاش‌های شبانه‌روزی وزارت ارتباطات، ظرفیت‌های ارتباطی تمام ۲۹ شهر استان تکمیل و این شهرها به اینترنت پرسرعت و تلفن همراه و ثابت دسترسی دارند.

وی با بیان اینکه در تمام شهرستان‌های استان ظرفیت فیبر نوری ایجاد و در حال توسعه است، افزود: تا پایان سال تمام روستاهای بالای ۶۰ خانوار تحت پوشش تلفن همراه قرار خواهند گرفت و این امر پیشتازی استان را در تکالیف برنامه ششم توسعه نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: تا پایان برنامه توسعه ششم بیش از ۸۰ درصد از روستاهای استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهند گرفت و در حال حاضر ۵۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش اینترنت قرار دارند.

انتهای پیام