• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99070603739
  • خبرنگار : 50311

استاندار:

آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشور پیشی گرفت

آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشور پیشی گرفت

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمار مبتلایان کرونا در استان از میانگین کشور پیشی گرفت.

"حسین کلانتری"در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای استان، افزود: فراگیری در استان نشان می‌دهد که باید خیلی مراقب بود.
وی با بیان اینکه با وجود افزایش تخت‌های بیمارستانی استان به دو برابر در ۷ سال قبل و توسعه تجهیزات، باید بپذیریم روبه رویی با موج‌های خطرناک، آسیب پذیری را رقم می‌زند، اظهار کرد: باید خیلی مراقب باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به نیازها، تأمین اکسیژن ساز با ظرفیت بالا انجام شده و از عصر امروز به استان منتقل می‌شود.
کلانتری افزایش تخت‌های بیمارستان معین کرونا را از دیگر اقدامات اجرا شده دانست.
وی تصریح کرد: دستگاه‌ها تحت هیچ شرایطی به افراد فاقد ماسک خدمات ندهند و افرادی که رعایت می‌کنند باید به شکل مناسب خدمات داده شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین قدرشناسی و تجلیل از صنوفی که به نحو احسن رعایت پروتکل‌ها را انجام می‌دهند را ضروری دانست و ادامه داد: خروجی رعایت پروتکل‌ها تحقق قطع زنجیره کرونا و کاهش ورودی بیمارستان‌ها، بیماران و کاهش مرگ و میر است.
کلانتری با تاکید بر بکارگیری تمام ظرفیت‌ها برای مقابله با کرونا، عنوان کرد: باید سازماندهی با کارکرد مناسب در این بخش شکل بگیرد.
وی اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل نیز اصل بر آگاه سازی، تشویق و توسعه پروتکل‌ها بوده، اما باید برخورد قانونی نیز با تخلفات حمل و نقل در بحث پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در محور دفاتر پیشخوان نیز باید اقدامات کنترلی و پیشگیرانه اجرایی شود.
به گزارش ایسنا، کلانتری با بیان اینکه استان رتبه برتر رعایت پروتکل‌ها را داشته، بیان کرد: باید این مهم به ۸۰ تا ۹۰ درصد رسیده و هنگامی این موضوع تأثیر گذار بوده که شاهد کاهش ورودی بیمارستان‌ها و درگیری با این ویروس باشیم.
انتهای پیام