• شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۲
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99070503558
  • خبرنگار : 71613

ادامه افشای تخلفات رئیس سابق فدراسیون جهانی دوومیدانی و پسرش

ادامه افشای تخلفات رئیس سابق فدراسیون جهانی دوومیدانی و پسرش

اسناد تخلفات رئیس سابق فدراسیون جهانی دوومیدانی و پسرش منتشر شد که بر اساس آن ۵۵ میلیون دلار به حسابش واریز شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از insidethegames, بیش از ۵۵ میلیون دلار به حساب‌های مرتبط با لامین دیاک، رئیس سابق فدراسیون جهانی دوومیدانی (IAAF) و پسرش که با رسوایی دوپینگ روسیه و پیشنهاد توکیو برای بازی های المپیک و پارالمپیک مرتبط بوده، واریز شده است.

سوابق بانکی که توسط NBC News منتشر شده، نشان می دهد ۱۱۲ معامله از طرف دیلاک صورت گرفته است و اکنون تحقیق در مورد ادعای فساد در رابطه با اعطای میزبانی المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ به ریو و توکیو هم مطرح شده است.

این پرداخت‌ها شامل مبالغی بالغ بر ۲.۳ میلیون دلار از کمیته برگزاری توکیو ۲۰۲۰ است که به حساب متعلق به یکی از دوستان پسر دیاک در سنگاپور قبل و بعد از اعطای بازی‌های پایتخت ژاپن در سال ۲۰۱۳ منتقل شده است. در ادامه صدها هزار دلار از سنگاپور به حساب‌های تحت کنترل دیاک ‌در سنگال منتقل شده است که گمان می‌رود این پرداخت‌ها، موضوع تحقیقات مقامات فرانسوی در رابطه با ادعای خرید رای در رابطه با پیشنهاد المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰، به شرکت Black Tidings مستقر در سنگاپور است.

رئیس سابق کمیته ملی المپیک ژاپن هر گونه تخلفی را انکار کرد و گفت: "من هرگز هیچ پولی به دیاک پرداخت نکرده‌ام. با توجه به روند مناقصه بازی‌های توکیو، من از دیاک و دیگران برای همکاری درخواست کردم و همه آنها با اشتیاق از ما حمایت کردند و در پایان همه چیز مرتب در جای خود قرار گرفت. "

هفته گذشته و پس از محکومیت صادر شده توسط دادگاه کیفری به جرم فساد مالی به دلیل سرپوش گذاشتن بر ۲۳ پرونده دوپینگ روسیه در قبال پول، این مرد ۸۷ ساله به چهار سال حبس تعزیزی محکوم شد که دو سال از آن به حالت تعلیق درآمده است.

پاپا ماساتا دیاک(پسر دیاک)،  مشاور سابق بازاریابی IAAF نیز مقصر شناخته و به مدت پنج سال زندانی شد اما او تاکنون از ترک سنگال امتناع کرده و حکم بازداشت اینترپل برای او همچنان پابرجا است.

انتهای پیام