• شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۹
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 99070503526
  • خبرنگار : 80001

آمادگی افتتاح ۹۴ پروژه زیربنایی و روبنایی در شهرهای جدید

تعداد ٩٤ پروژه روبنایی و زیربنایی اعم از مسجد و مدرسه ،آماده‌ سازی محله، فرهنگسرا، پارک، درمانگاه، کتابخانه، زمین ورزشی و ... در شهرهای جدید آماده افتتاح است.

به گزارش ایسنا، تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی به عنوان مهمترین خواسته ساکنان ۲۱ شهر جدید کشور در دستور کار شرکت عمران قرار گرفته است. بر اساس اعلام حبیب الله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی در سال جاری بالغ بر ۶۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی و زیرساختی شهرهای جدید اختصاص یافته که انشاالله افتتاح خواهد شد.

گفته می‌شود هم اکنون ٩٤ پروژه روبنایی و زیربنایی اعم از مسجد و مدرسه، آماده سازی محله، فرهنگسرا، پارک، درمانگاه، کتابخانه، زمین ورزشی و ... با ارزش ۴۴۵ میلیارد تومان در ١٨ شهر جدید آماده افتتاح است.

در شهرهای جدید کانون پرورش فکری احداث می شود

در روزهای اخیر نیز تفاهم‌نامه همکاری در زمینه توسعه مراکز و ارائه خدمات ویژه آموزشی و فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرهای جدید بین شرکت عمران و کانون پرورش فکری به امضا رسید. شرکت عمران شهرهای جدید متعهد شده ضمن مشارکت در احداث و تجهیز ساختمان های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین سیاست گذاری جهت بهره برداری از این کانون ها در مناطق مذکور، فضای موقت برای شروع فعالیت کانون های پرورش فکری را در اختیار این مجموعه قرار دهد.

 طاهرخانی با اعلام این خبر و با اشاره به سکونت فعلی جمعیت متنوع از لحاظ فرهنگی در شهرهای جدید کشور  به ایسنا گفت: بر اساس آمار موجود شهرهای جدید دارای جمعیت بسیار جوانی است که ما باید بتوانیم پاسخگوی نیازهای فرهنگی آنها باشیم. از سوی دیگر حضور کودکان در این نواحی بسیار ملموس است که باید فضا و زیرساخت لازم برای آموزش آنها فراهم شود.

آغاز اجرای ۳۰ مرکز محله در سال جاری

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید هم چنین گفت: طراحی مراکز محلات و تجمیع خدمات متنوع در مقیاس محله‌ای، کوچک بودن مقیاس پروژه‌های مراکز محلات و امکان به نتیجه رسیدن آنها در حداقل زمان ممکن از شروط تحقق این برنامه عملیاتی است. احداث حداقل ۳۰ مرکز محله در برنامه‌های سال ۱۳۹۹ شرکت عمران قرار دارد که هم اکنون آغاز شده است.

انتهای پیام