• پنجشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۱
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 99070302313
  • منبع : صدا و سیما

گفت‌وگو با پسری که با ٩٨ درصد معلولیت از جوانان تاثیرگذار است

گفت‌وگو با پسری که با ٩٨ درصد معلولیت از جوانان تاثیرگذار است

سی‌وپنجمین قسمت از سری سوم برنامه «مکث» پنجشنبه (سوم مهرماه) حوالی ساعت ١٩ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. مهمان این قسمت از برنامه جوانی است که با وجود معلولیت جسمی جزو ۱۰ جوان تاثیرگذار دنیا است.

به گزارش ایسنا، در هفته پنجم از فصل جدید این برنامه که ویژه ماه‌های محرم و صفر تهیه شده، سپند امیرسلیمانی مجری و راوی خواهد بود. در این برنامه امیرسلیمانی میزبان وحید رجبلو، جوان خلاق و کارآفرین برتر است. 

رجبلو با بیماری SMA به دنیا آمده و تنها دو درصد از بدنش توانایی حرکت دارد. اما با این وجود او سرشار از شور زندگی، امید، انگیزه و ایده‌های بکر و خلاقانه است. رجبلو در سال ۹۶ پلتفرم آنلاین توانیتو را به عنوان پل ارتباطی میان توان‌جویان و خدمات‌رسانان تأسیس کرد و  با این کار ۱۷ شغل مستقیم و حدود یک هزار شغل غیر مستقیم ایجاد شد.

رجبلو در  سال ۹۹ توسط کمیته غیرانتفاعی بین‌المللی جوانان جهان (Junior Chamber International) به‌عنوان یکی از ۱۰ چهره تأثیرگذار در دنیا شناخته شد و این برای اولین بار بود که یک ایرانی در جمع جوانان تأثیرگذار جهان قرار می‌گرفت. روایت زندگی این جوان موفق را امشب در «مکث» ببینید.

سری جدید برنامه «مکث» همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ها و روایات آدم‌ها از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت کرده و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌رود. این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندان و صاحبان داستان‌های اجتماعی جذاب ضبط و پخش می‌شود.

انتهای پیام