• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۵
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99070201762
  • منبع : نمایندگی سمنان

راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیرفارس در دانشگاه سمنان

راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیرفارس در دانشگاه سمنان

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه سمنان از صدور مجور فعالیت مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر فارسی زبان از سوی سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: مرکز آموزش زبان فارسی تحت نظارت مرکز آموزش های آزاد دانشگاه سمنان فعالیت می کند.

دکتر مسعود نصیری با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به پتانسیل های دانشگاه سمنان و نیز پیگیری های انجام شده به ویژه از سوی مرحومه دکتر عصمت اسماعیلی استاد گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه ، مجوز فعالیت مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی به این دانشگاه اعطا شد .
وی با بیان اینکه دانشگاه سمنان سابقه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در خارج از کشور را در سوابق کاری خود دارد افزود: در این راستا دانشگاه سمنان از سوی وزارت عتف مامور به آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، در کشورهای سوریه ، سوئد ، الجزایر ، فرانسه و ترکیه  بوده است .
رئیس دانشگاه سمنان به دیگر پتانسیل این دانشگاه اشاره کرد و گفت: آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه و نیز دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی سمنان از دیگر فعالیتهای دانشگاه سمنان در این بخش است .
دکتر نصیری با بیان اینکه دانشجویان خارجی که در ایران تحصیل می‌کنند ابتدا باید دوره زبان فارسی را بگذرانند افزود: تاکنون در استان سمنان، مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فعال نبوده و دانشجویان خارجی متقاضی می بایست برای گذراندن این دوره به دانشگاه‌های دیگر استان ها مراجعه می کردند .
وی با بیان اینکه دانشجویان خارجی سفیران فرهنگی کشور هستند اضافه کرد: اشاعه فرهنگ زبان فارسی و نیز تسهیل در تحصیل دانشجویان خارجی از اهداف دانشگاه سمنان با توجه به نزدیکی به پایتخت است .

انتهای پیام