• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۷
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99070201728
  • خبرنگار : 71610

کارشناسان حقوقی آمریکا: ترامپ ترور را ابزاری قانونی می‌داند

کارشناسان حقوقی آمریکا: ترامپ ترور را ابزاری قانونی می‌داند

پس از اعتراف رئیس جمهوری آمریکا به تلاش برای ترور همتای سوری خود، کارشناسان حقوقی آمریکایی گفتند که وی سیاست ترورها را ابزاری قانونی می‌داند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، رسانه‌های آمریکا بار دیگر بر اعتراف دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور به تلاش برای ترور بشار اسد، همتای سوری خود در سال ۲۰۱۷ تمرکز کردند و کارشناسان حقوقی آمریکا در این باره گفتند که ترور رئیس جمهوری یک کشور دیگر ترور تلقی نمی‌شود.

طبق این گزارش، کارشناسان حقوقی آمریکا گفتند که اعتراف ترامپ به تلاش برای ترور بشار اسد از قوانین جاری آمریکا مستثنا است و تمام روسای جمهور آمریکا به مدت ۳۰ سال از انجام ترور خودداری کرده و به محدودیت‌های قانونی پایبند بوده‌اند تا اعتبار ایالات متحده از بین نرود.

کارشناسان حقوقی آمریکا در ادامه گفتند که دولت ترامپ تمایل به رد هرگونه محدودیت در مقابل آزادی عمل خود دارد و اگر اقدام به ترور بشار اسد بکند، این اقدام در چارچوب "نقض اصول قانون بشردوستانه قرار می‌گیرد.

رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه در مصاحبه‌ با شبکه فاکس نیوز اعتراف کرد که قصد داشت بشار اسد را ترور کند اما «جیمز ماتیس» وزیر دفاع پیشین ایالات متحده با این طرح مخالفت کرد.

انتهای پیام