• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99070201312
  • خبرنگار : 71129

دوترته از جنگ علیه مواد مخدر فیلیپین دفاع کرد

دوترته از جنگ علیه مواد مخدر فیلیپین دفاع کرد

رئیس جمهوری فیلیپین در جریان سخنرانی آنلاین خود برای مجمع عمومی سازمان ملل از سرکوب‌های صورت گرفته علیه مواد مخدر در کشورش دفاع کرد، انتقادهای وارد شده از سوی مدافعان حقوق بشر را مورد بی اعتنایی قرار داد و بر ادعای کشورش در دریای چین جنوبی نیز تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین در یک فیلم از پیش ضبط شده گفت: فیلیپین به نقشی که سازمان ملل در مبارزه با پاندمی کرونا ایفا می‌کند، ارزش می‌نهد.

وی همچنین اقدامات سازمان ملل در تهیه بسته کمک مالی برای مبارزه با کرونا را مورد استقبال قرار داد و از جامعه بین‌الملل خواست تا مطمئن شوند که واکسن برای همه در دسترس است. همچنین وی به اقدامات بهیاران و کادر پزشکی در کشورش در مقابله با کرونا چه در فیلیپین و چه در سراسر جهان نیز اشاره کرد.

دوترته که در ۲۰۱۶ رئیس جمهور شد اغلب مداخله بین‌المللی در امور داخلی فیلیپین را مورد انتقاد قرار داده است.

وی در سخنرانی ضبط شده ویدئویی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل گفت، فیلیپین به حمایت از حقوق بشر مردم در این کشور به ویژه در مقابل قاچاق مواد مخدر، جنایات و تروریسم ادامه می‌دهد: "گروه‌های ذی نفع از حقوق بشر برای بی اعتبار کردن دولت مانیل استفاده می‌کنند."

رئیس جمهوری فیلیپین همچنین به مساله دریای چین جنوبی نیز پرداخت که پکن مدعی مالکیت آن است و افزود:‌ ما قاطعانه تلاش‌ها در راستای تضعیف احکام صادر شده سال ۲۰۱۶ در رد ادعاهای چین را نمی‌پذیریم.

انتهای پیام