• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99070201226
  • خبرنگار : 71415

حملات تازه ترامپ به ایلهان عمر / عمر: ترامپ کشور را مثل یک بچه ۸ ساله اداره می‌کند

حملات تازه ترامپ به ایلهان عمر / عمر: ترامپ کشور را مثل یک بچه ۸ ساله اداره می‌کند

رئیس‌جمهور آمریکا با حمله به ایلهان عمر از اینکه وی درباره چگونگی اداره این کشور اظهار نظر می‌کند گلایه کرده و به این نماینده دموکرات که قبلا یک پناهجوی سومالیایی بوده گفت: "تو برای کشوری که از آن آمدی چه کردی؟"

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، این حملات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایلهان عمر بخشی از انتقادات تند او علیه گروهی از نمایندگان زن دور اولی در کنگره مشهور به "جوخه" است که متشکل از ایلهان عمر، الکساندریا اوکازیو کورتز، رشیده طلیب و آیانا پرسلی است.

ترامپ درباره ایلهان عمر گفت: آنها می‌گویند که به خاطر او قرار است در ایالت مینه‌سوتا برنده شویم. او دارد به ما می گوید که چطور کشورمان را اداره کنیم. از آنجایی که آمدی چه کردی؟ کشورت چه می‌کند؟

ایلهان عمر سریعا به این صحبتهای ترامپ علیه خودش در تجمع انتخاباتی در پنسیلوانیا واکنش نشان داده و در توئیتر نوشت: "اول از همه اینجا کشور من است و من نماینده مجلسی هستم که تو را استیضاح کرد. در درجه دوم من وقتی هشت سال داشتم از یک جنگ داخلی فرار کردم. یک بچه هشت ساله کشوری را اداره نمی‌کند هر چند که تو داری کشور ما را مثل یک بچه هشت ساله اداره می‌کنی."

این جدیدترین مورد از حملات ترامپ علیه ایلهان عمر است که در کودکی همراه با خانواده‌ بعد از فرار از سومالی به آمریکا آمده و یک شهروند آمریکا است.

سال گذشته میلادی جمعیت حاضر در یکی از تجمعات رئیس جمهور آمریکا در کارولینای شمالی علیه این نماینده زن شعار می‌دادند "او را پس بفرستید" در حالی که ترامپ نظاره‌گر شعار دادن آنها بود.

ترامپ همچنین او را متهم به یهودستیز بودن به خاطر اظهارنظرهایش درباره نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی کرده و سال گذشته میلادی در توئیتی نوشت چهار عضو "جوخه" که همگی زنان رنگین پوست هستند باید به کشورهایشان برگردند.

همه این چهار نفر شهروندان آمریکا بوده و تنها عمر خارج از آمریکا زاده شده است.

ترامپ همچنین در تجمع روز سه شنبه به اوکازیو کورتز هم حمله کرده و گفت، "او یک دانشجوی خوب یا هیچ چیز خوب دیگری نیست  و فقط خوب مهمل می‌گوید. ما نیاز به سوسیالیست‌ها نداریم و لازم نداریم که کمونیستها به ما بگویند چطور کشورمان را اداره کنیم.

انتهای پیام