• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۰
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99070201131
  • خبرنگار : 30054

چگونه بهترین قالب کیک را بخریم

چگونه بهترین قالب کیک را بخریم

انتخاب نوع قالب مناسب کیک، نقش بسیار مهمی در کیفیت خوب پخت انواع کیک دارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام قنادباشی، در اینجا سعی کرده ایم به این سوال شما پاسخ دهیم که چگونه بهترین قالب کیک را بخریم. قالب های آلومینیومی بهتر است یا قالب تفلون؟

برای پخت کیک انواع مختلفی از قالب های کیک وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی ها، معایب و مزیت های خاص خودشان هستند. این تنوع در قالب های کیک شاید انتخاب را برای ما سخت کند به همین منظور در اینجا انواع قالب کیک و انتخاب بهترین قالب برای پخت بررسی شده است.

انواع قالب کیک و انتخاب بهترین قالب کیک

قالب های کیک در رنگ، شکل و جنس های متفاوت وجود دارند. با دانستن ویژگی های هر قالب می توانیم، تصمیم بهتری در انتخاب بهترین قالب داشته باشیم.

اگر روی کیک شما جمع و چروکیده می شود یا اینکه زیر کیک سیاه و سفت شده به دلیل این است که کیک با دمای زیاد و بدون پخش یکنواخت حرارت پخته شده، یا اینکه کیک خیلی سریع پخته و چروکیده می شود. که همه این نکات با انتخاب یک قالب خوب قابل حل شدن است.

انواع قالب کیک از نظر رنگ

رنگ قالب در انتخاب بهترین قالب، در زمان پخت و حالت پخت کیک تاثیر دارد.

۱. قالب با رنگ روشن 

قالب روشن گرما را کمتر جذب می کنند و برای پخت به مدت زمانی بیشتری نیاز دارند. اگر دوست دارید کیک با رنگ یکسان داشته باشید و اطراف آن زیاد برشته و تیره نشود قالب های رنگ روشن انتخاب بهتری هستند.

۲. تیره

رنگ تیره قالب باعث جذب بیشتر گرما در این نوع قالب ها می شود، بنابراین اطراف کیک بیشتر برشته می شود و البته زمان پخت کیک هم کاهش پیدا می کند.

انواع قالب کیک از نظر جنس ماده سازنده

جنس قالب کیک، اصلی ترین و مهم ترین فاکتور در انتخاب بهترین قالب است.

۱. قالب آلومینیومی

قالب های آلومینیومی در انواع طرح ها و شکل های متفاوت مانند ساده، شکلی و میان تهی وجود دارند. این قالب ها می توانند گرما را بخوبی انتقال دهند و کیک سریع بپزد. اما سطح براق آنها باعث بازتاب گرما می شود و از قهوه‌ای و برشته شدن کیک جلوگیری می کند.

۲. آلومینیوم آنودایز شده یا روکش شده

این ظروف در دو رنگ نقره‌ای (روشن) و تیره وجود دارند. آلومینیوم روکش دار روشن، حالت ضدخش، ضد زنگ و نچسب دارند. اما در استفاده از آنها باید مواظب باشید با چاقو یا سیم ظرف شویی روی آنها نکشید. چرا که ممکن است سطح روی آنها دچار آسیب شود.

۳. قالب شیشه ای

قالب های شیشه ای نشکن یا همان پیرکس یکی از سالم ترین قالب های کیک هستند که البته معمولاً شکل های ساده مانند مربع، مستطیل و دایره‌ای دارند. این ظروف یا مواد اسیدی واکنش نمی دهند و برای پخت انواع کیک بسیار سالم هستند.

۴. قالب نچسب

این قالب ها از آلومینیوم یا استیل هستند که یک لایه نچسب روی آنها کشیده شده و باعث می شود کیک به راحتی از قالب جدا شود. این قالب ها در بازار به نام قالب تفلون معروف هستند.

رنگ تیره آنها باعث می شود گرما را بخوبی جذب کند بهتر است برای اینکه اطراف کیک زیاد قهوه ای و خشک نشود دمای فر و زمان پخت را برای این نوع قالب ها کم کنید.

۵. قالب سیلیکونی:

قالب سیلیکونی از سیلیکون قابل انعطاف ساخته شده که دمای منفی ۴۰ تا مثبت ۵۸۰ درجه را تحمل می کند. و قابل استفاده در فریزر، مایکروویو و فر است. از قالب های سیلیکونی بیشتر برای تهیه دسر و کیک های یخچالی استفاده می شود.

انواع قالب کیک از نظر شکل

یکی دیگر از عوامل برای انتخاب بهترین قالب برای پخت کیک گزینش بهترین شکل قالب برای کیک مد نظر ما است. در ادامه انواع قالب از نظر شکل و ویژگی های آن ها را بررسی می شود.

۱. قالب ساده

قالب ساده به قالب های مربعی، دایره ای و مستطیلی گفته می شود که دارای سطح صاف هستند برای پخت انواع کیک می توان از آنها استفاده کرد و به دلیل سطح صافی که دارند درآوردن کیک از آنها راحت تر است. برای پخت کیک های چند طبقه و یا معمولی از قالب های ساده استفاده می شود.

۲. قالب های کمربندی

قالب های کمربندی در بیشتر مواقع از جنس نچسب هستند و معمولا در شکل های ساده دایره و قلبی در بازار وجود دارد. از ویژگی بارز این قالب این است که بدنه آنها با یک گیره به راحتی باز می شود بنابراین می توان خیلی راحت کیک را از قالب خارج کرد.

۳. قالب های کیک میان تهی

این قالب ها به صورت طرح دار و ساده وجود دارند و در وسط آنها یک مخروط شکل وجود دارد. این مخروط باعث می شود گرما به وسط کیک برسد و کیک سریع تر بپزد. همچنین چون گرما را یکنواخت تر به همه نقاط قالب منتقل می شود موجب می شود کیک بیشتر پف کند، سریع تر بپزد و همه جای آن یکنواخت باشد.

۴. قالب های طرح دار

قالب های طرح دار در انواع جنس ها، بصورت یکدست و میان تهی وجود دارند. بهتر است از قالب جنس نچسب استفاده کنید. چون در آوردن کیک از این قالب های کمی سخت است و قالب نچسب کار را برای شما آسان تر می کند.

اگر از این نوع قالب ها از جنس آلومینیومی دارید، حتماً قالب را به خوبی چرب و آرد پاشی کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی