• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۴
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99063123756
  • خبرنگار : 71565

نوروزی خبر داد

اولین جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس یازدهم این هفته تشکیل می‌شود

اولین جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس یازدهم این هفته تشکیل می‌شود

یک عضو کمیسیون حقوقی و قصایی مجلس با بیان این خبر که کمیسیون قضایی در این هفته اولین جلسه خود را برگزار خواهد کرد، گفت: در این جلسه انتخابات هیات رییسه کمیسیون برگزار می‌شود. 

حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: اولین جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی ان‌شاءالله این هفته برگزار می‌شود و ابتدا انتخابات هیات رییسه را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: پس از تعیین اعضای هیات رییسه کمیسیون در انتخابات، به موضوعاتی همچون لایحه تجارت، طرح مالکیت فکری و معنوی، طرح ممنوعیت حبس محکومان مالی جرائم غیر عمد و موضوع مهریه خواهیم پرداخت.

به گزارش ایسنا، حسن نوروزی پیش تر در خصوص مباحث دارای اولویت دستور کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس یازدهم به ایسنا گفته بود: لایحه تجارت، لایحه الحاق یک تبصره به ماده (۱۰) قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب (در امور مدنی)، لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها، طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول، طرح الحاق دو ماده به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی و طرح سامان دهی سهام عدالت موارد اعاده شده از شورای نگهبان هستند که در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس یازدهم در اولویت رسیدگی قرار خواهند داشت.

وی همچنین بیان کرده بود: طرح مالکیت فکری و معنوی، طرح ممنوعیت حبس محکومان مالی جرائم غیر عمد، طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و طرح اصلاح برخی از مواد آیین دادرسی کیفری، طرح اصلاح ماده (۱۱) قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی نیز مواردی است که از مجلس پیشین باقی مانده و در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکنون به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای آن با گذشت نزدیک به ۴ ماه از عمر مجلس یازدهم تشکیل نشده بود ولی با اصلاح آیین نامه مجلس برای تعداد اعضا، اولین جلسه آن، هفته جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام