• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۲
  • دسته‌بندی: علم و فناوری جهان
  • کد خبر: 99063123754
  • خبرنگار : 71603

افزایش پذیرش دانش‌آموزان مدارس دولتی در دانشگاه "آکسفورد"

افزایش پذیرش دانش‌آموزان مدارس دولتی در دانشگاه "آکسفورد"

دانشگاه "آکسفورد" اعلام کرد که امسال تعداد پذیرش دانشجویان جدیدالورود که در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند، رکورد جدیدی ثبت کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، قرار است ترم آتی دانشگاه "آکسفورد" در تاریخ شش اکتبر سال جاری آغاز شود.

این دانشگاه اعلام کرد که ۶۸ درصد دانشجویان جدیدی که وارد دانشگاه آکسفورد می‌شوند، در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند. این در حالی است که این میزان در سال گذشته به ۶۲ درصد می‌رسید.

دانشگاه آکسفورد اعلام کرد که این تعداد، تعهد دیرینه دانشگاه در رفع نابرابری آموزشی است.

ارقام و اعداد منتشر شده از سوی دانشگاه نشان می‌دهد که ۱۸۹۹ نفر از میان نزدیک به ۲۸۰۰ دانشجوی جدید دوره کارشناسی در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند.

در اوایل ماه جاری دانشگاه کمبریج نیز اعلام کرد تعداد دانش‌آموزانی که در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند و ترم پاییز به تحصیل در این دانشگاه خواهند پرداخت، به یک رکورد بالایی رسیده‌ است.

این ارقام همچنین حاکی از آن است که شکاف میان دانشجویان با بهترین و بدترین شرایط اقتصادی و اجتماعی که امسال وارد این دانشگاه می‌شوند، کاهش یافته است.

این تغییرات پس از زمانی صورت گرفت که دولت انگلیس از دانشگاه‌ها خواست پذیرش دانش‌آموزان محروم در دانشگاه‌های برتر را در اولویت قرار دهند. البته پس از اخذ نمرات سطح A.

"لوئیز ریچاردسون"(Louise Richardson) معاون دانشگاه "آکسفورد" گفت: ما از نتیجه تلاش‌های مشترک خود برای شناسایی دانشجویان با استعداد از طیف وسیعی از افراد علاقه‌مند، خوشحالیم.

انتهای پیام