• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۸
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 99063123643
  • خبرنگار : 71432

از سرگیری کلاس‌های حضوری در کره جنوبی

از سرگیری کلاس‌های حضوری در کره جنوبی

با کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در کره جنوبی فعالیت مدارس به صورت حضوری از سر گرفته شد.

به گزارش ایسنا، همزمان با کاهش روزانه موارد ابتلا به بیماری کووید-19 به پایین ترین سطح از اواسط ماه اوت، دانش‌آموزان در سئول پایتخت کره جنوبی و مناطق مجاور آن پس از حدود یک ماه از امروز (دوشنبه) به صورت حضوری در کلاسهای درس حضور پیدا کردند.

فعالیت مدارس به صورت ترکیبی از کلاسهای حضوری و آنلاین برنامه ریزی شده تا تعداد افراد حاضر در کلاسهای درس محدود باشد. دانش آموزان یک یا دو بار در هفته به صورت حضوری در کلاسهای درس حاضر میشوند.

مقامات کره جنوبی اوایل سال جاری موفق به مهار کروناویروس و خودداری از اعمال قرنطینه کامل شدند اما شیوع این ویروس در کلیسا و تجمعات سیاسی طی ماه اوت موجب شد گسترده ترین شیوع ویروس اتفاق افتد که به دنبال آن اعمال محدودیت اجتماعی در نظر گرفته شد.

همچنین مقامات کره جنوبی روز گذشته (یکشنبه) فاز دو فاصله گذاری اجتماعی را برای مدت دو هفته تمدید کردند که بر اساس آن تجمعات در محیطهای بسته به حضور کمتر از 50 نفر و در محیطهای باز به کمتر از 100 نفر محدود شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در مجموع 23 هزار و 45 نفر در کره جنوبی به کروناویروس آلوده شده و 385 نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 فوت کرده اند.

انتهای پیام