• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۲
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99063123509
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

رونمایی از تمبر یادبود سرداران و ۱۳۱۸ شهید یگان های ویژه ناجا

رونمایی از تمبر یادبود سرداران و ۱۳۱۸ شهید یگان های ویژه ناجا

فرمانده یگان های ویژه ناجا با تاکید بر اینکه بایستی توانمندی و قابلیت های یگان ویژه به درستی به جامعه و مردم القا شود، گفت: نباید اجازه دهیم دشمن از عدم نمایش اقتدار، امکانات و تجهیزات یگان ویژه تعبیر سوء داشته باشد و باید با نشان دادن اقتدار این یگان، مردم را امیدوار کنیم.

به گزارش ایسنا سردار حسن کرمی اظهارکرد: نگرش یگان ویژه انقلابی است و تمام تلاش ما بر این است که ارتباط این یگان را با اجتماع و مردم بیشتر کنیم. درواقع هرچقدر ارتباط ما با جامعه بیشتر باشد، به همان اندازه نیز در زمان هایی که نیازمند حضور مردم هستیم از پشتیبانی آن ها بهره مند می شویم.

وی با تاکید براینکه با توجه به شرایط موجود بایستی بیش از گذشته با سرمایه های اجتماعی در تعامل باشیم، اظهارکرد: لازم است که قابلیت ها و توانمندی های یگان ویژه (یگان های امدادی، تکاوری و...) نه تنها در داخل سازمان بلکه در جامعه نیز انعکاس داده شود. در غیر این صورت دشمن نیز تحت تاثیر قرار نمی گیرد و قدرت بازدارندگی ناجا نشان داده نمی شود.

فرمانده یگان های ویژه ناجا در ادامه تصریح کرد: بایستی از ظرفیت های رسانه ها در این خصوص بهره ببریم و قابلیت های این یگان را به درستی به جامعه و مردم نشان دهیم و اجازه ندهیم دشمن از عدم نمایش اقتدار، امکانات و تجهیزات یگان ویژه تعبیر سوء داشته باشد. درواقع بایستی با نشان دادن اقتدار خود مردم را امیدوار و دشمن را مایوس کنیم و در این حوزه باید اهتمام ویژه صورت بگیرد.

عدم وابستگی یگان های ویژه ناجا به بیگانه در حوزه تجهیزات

سردار کرمی در ادامه به اهمیت هوشمندسازی در یگان های ویژه ناجا و اقدامات انجام شده در این راستا اشاره و خاطرنشان کرد: توان یگان های ویژه ناجا از نظر نیروی انسانی، تجهیزات وامکانات نسبت به قبل دو برابر افزایش یافته و بخش عمده ای از تجهیزاتی که اکنون در اختیار داریم توسط نیروهای خلاق این یگان طراحی و به تولید انبوه رسیده، در واقع ۹۵ درصد تجهیزات یگان های ویژه ناجا تولید داخل است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در حوزه هوشمند سازی اقدامات چشمگیری انجام شده ، گفت: امسال در حوزه تجهیزات (استفاده از ابزار به‌روز، الکترونیک، هوشمندسازی و ....) سالی بی نظیر برای یگان های ویژه ناجا است.

تشریح اقدامات یگان ویژه همزمان با هفته دفاع مقدس

کرمی در ادامه به برنامه ها و اقدامات یگان ویژه در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این ایام یادآور خاطرات بسیار ارزشمندی از ایثار و فداکاری ملت غیور ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس است. گرامیداشت هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است که با خاطرات آن دوران و حوادث گوناگونی که اتفاق افتاده ارتباط برقرار کنیم. در واقع درس های آموزنده ای در دل هشت سال دفاع مقدس نهفته است و همه ما موظف هستیم از آن درس ها در امور روزمره بهره ببریم.

وی با بیان اینکه یگان ویژه ناجا پیشینه ای از زمان لشکر ۲۸ روح الله در هشت سال دفاع مقدس دارد، اظهارکرد: یگان ویژه تنها واحدی در ناجاست که به شکل سازمانی متصل به دفاع مقدس است. لشکر ۲۸ روح الله حضور مستمری در دوران دفاع مقدس داشت و عملیات های بسیار مهمی را انجام داد.

فرمانده یگان های ویژه ناجا با تاکید بر اینکه لشکر ۲۸ روح الله در سال ۱۳۷۰ به یگان ویژه تبدیل شد، گفت: برای یگان ویژه باعث افتخار است که از آموزه های حوزه دفاع مقدس و لشکر ۲۸ روح الله در تمامی امور بهره می برد.

رونمایی از تمبر یادبود سرداران و ۱۳۱۸ شهید یگان های ویژه ناجا

کرمی در ادامه به اهم اقدامات یگان ویژه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اشاره و اظهارکرد: به مناسبت این ایام ویژه برنامه هایی از جمله طرح "سفیر شهید" اجرا و نمایشگاه تجهیزات برپا خواهد شد.

وی در خصوص طرح "سفیر شهید" توضیح داد: این طرح در سراسر یگان های ویژه سراسر کشور و با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تقویت و ارتقای روحیه ایثارگری و شهادت طلبی در بین کارکنان و مردم اجرا می شود.

فرمانده یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه در طرح "سفیر شهید" برای هریک از کارکنان پس از تعیین شهید مدنظر که افتخار سفیری آن را بر عهده دارد، کارت مخصوصی صادر می شود، اظهارکرد: هدف ما از اجرای این طرح این است که کارکنان یگان ویژه سیره و روش شهید مدنظر را در تمامی امور و زندگی شخصی خود سرلوحه قرار دهند. حضور در منزل خانواده های معزز شهدای دوران دفاع مقدس نیز از دیگر اهدافی است که در اجرای این طرح مدنظر است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، اجرای برنامه های فرهنگی، حماسی و همچنین رونمایی از تمبر یادبود سرداران و ۱۳۱۸ شهید یگان ویژه ناجا از دیگر برنامه های این یگان در هفته دفاع مقدس است که سردار کرمی به آن ها اشاره کرد.

انتهای پیام