• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۰
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99063023049
  • خبرنگار : 50029

استاندار فارس:

راهپیمایی اربعین از دستور کار خارج شده است

راهپیمایی اربعین از دستور کار خارج شده است

ایسنا/فارس استاندار فارس اعلام کرد که اگرچه ستاد اربعین حسینی این استان از آمادگی کامل برای برگزاری مراسم این ایام برخوردار است اما در تبعیت از فرامین رهبری و ستاد ملی مبارزه با کرونا، این موضوع از دستور کار خارج شده است.

عنایت‌الله رحیمی عصر یکشنبه ٣٠ شهریور در جلسه ستاد اربعین حسینی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، بیان کرد: مردم ایران در همه مراسمات، تجمعات و عزادارای‌ها شور و شعور را با هم به منصه ظهور رسانده‌اند و قطعا در ایام پیش رو هم به همین شکل ادامه خواهند داد.

او با بیان اینکه با فراگیری بیماری کرونا، سلامت شهروندان برای نظام و دولت از اهمیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد: رعایت حقوق کشور همسایه مبنی بر نپذیرفتن زوار در اربعین حسینی از مواردی است که باید مدنظر همه شهروندان قرار گیرد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه به تصمیم کشور عراق احترام گذاشت، خاطرنشان کرد: در برگزاری مراسم اربعین باید به مصوبات ستاد ملی مبارزه و ستاد اربعین حسینی رجوع و آنها را اجرایی کرد.

رحیمی با بیان اینکه حداقل موضوع اقناعی در این باره تبیین سخنان رهبری مبنی بر اصل قرار دادن مصوبات ستاد ملی کرونا است، عنوان کرد: صحبت ایشان حاوی پیام‌های روشنی برای کسانی است که دل در گرو محبت امام حسین(ع) دارند.

او اضافه کرد: بیماری کرونا هر روز شکلی متفاوت از خود نشان می‌دهد و به پیر و جوان رحم نمی‌کند و دسترسی به دارو را در وضعیت تحریم سخت تر کرده است لذا در این زمینه تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا لازم الاجراست.

استاندار فارس خواستار آماده و مناسب سازی فضاهای شهری برای گرامیداشت اربعین حسینی شد و گفت: فضای رسانه‌ای نیز باید در این ایام تولید محتوا کند تا کسی موج سواری و از احساسات مردم سوء استفاده نکند.

رحیمی تاکید کرد: برای اقناع سازی هیئت های مذهبی نیز مداحین، مبلغان، فرمانداران و بخشدان ورود کنند تا به سمت و سوی راه‌اندازی کاروان و حرکت به سمت کربلا نروند.

سید احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس نیز در این جلسه خواستار رصد و کنترل دفاتر زیارتی وسوء استفاده‌های احتمالی در مراسم اربعین حسینی شد و گفت: هیئات مذهبی تلاش خود را برای اطلاع رسانی جامع در مورد اربعین حسینی انجام دهند.

انتهای پیام