• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۲
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 99063022876
  • خبرنگار : 71573

بررسی «جایگاه سخن نزد شمس تبریزی»

بررسی «جایگاه سخن نزد شمس تبریزی»

نشست «جایگاه سخن نزد شمس تبریزی» به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سی‌وچهارمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ شمس تبریزی در روز چهارشنبه دوم  مهرماه از  ساعت ۱۱صبح با سخنرانی ایرج رضایی به این موضوع اختصاص دارد که به‌صورت مجازی پخش خواهد شد.

در خبر برگزاری این نشست آمده است: شمس، بی‌شک یکی از صرّافان و نقادان بزرگ سخن در فرهنگ ماست. اگر بخواهیم آموزه‌های شمس را صرفا از منظرِ نیازهای انسان امروز ایرانی، بنگریم و بسنجیم، با دلیری می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین درس‌های شمس که واجد اهمیت بسیار است و سزاوار توجه و درنگ فراوان، نگاه تازه و ممتاز و متمایز اوست به مقوله‌ سخن.

 در روزگاری که سخن‌ها به کردار بازی شده و پُرگویی و پراکنده‌گویی و ژاژخایی، چه در عرصه‌ روابط فردی و چه در عرصه‌های عمومی و اجتماعی، مذهبِ مختارِ زمانه، مجموع نظرگیرِ سخنان شمس در باب سخن، و تاملات عمیقی که از او در این باب به یادگار مانده، می‌تواند در اصلاح کژی‌ها و ناموزونی‌های سخن، بس کارساز و گره‌گشا باشد.  شمس، بی شک یکی از صرّافان و نقادان بزرگ سخن در فرهنگ ماست.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه‌ اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter این درس‌گفتار را به صورت زنده مشاهده کنند.

انتهای پیام