• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۱
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99063022499
  • خبرنگار : 50031

دبیر هیئت کونگ‌فوی استان فارس:

گرفتن مجموعه شهید دستغیب از هیئت‌های ورزشی غیرحرفه‌ای بود

گرفتن مجموعه شهید دستغیب از هیئت‌های ورزشی غیرحرفه‌ای بود

ایسنا/فارس دبیر هیئت کونگ فوی استان فارس اعتقاد دارد که گرفتن مجموعه ورزشی شهید دستغیب از هیئت‌های ورزشی، کاری غیرکارشناسانه و غیرحرفه‌ای بود که تاثیرات بسیار منفی را طی هفت ماه گذشته بر عملکرد این هیئت‌ها گذاشته است.

حبیب شکرریز در گفت و گو با ایسنا ضمن  بیان مطلب بالا گفت: الان هفت ماه است که درب مجموعه شهید دستغیب را به روی اهالی ورزش بسته اند و دیگر حتی به دفتر خودمان هم دسترسی نداریم. می‌توانم بگویم تصمیمی گرفته شد، تصمیمی ناشی از بی‌تدبیری و بسیار غیرحرفه ای بود.

او اضافه کرد: شهرداری این همه سالن فوتسال دارد که در آنها را بسته. چرا آن سالن ها را به بیماران کرونایی اختصاص ندادند؟ حالا ما حتی کارهای عادی و اتوماسیون اداری مان را هم نمی توانیم انجام دهیم. حتی برای صدور احکام قهرمانی مسابقات مجازی مشکل داریم چون نمی توانیم وارد دفترمان بشویم.

شکرریز با بیان اینکه افراد بیمه شده زیر نظر هیئت کونگ فوی استان فارس ۷۶۴۱ نفر هستند، دیگر مشکل اساسی این هیئت را نداشتن یک سالن اختصاصی برای کونگ فو اعلام و اضافه کرد: ما فقط یک سالن تمرینی داریم که سالن ۲۲ بهمن است. نداشتن سالن تخصصی کونگ فو دارد ضربات زیادی به ما می زند. امیدواریم طبق قولی که مسئولان اداره ورزش در سال گذشته به ما دادند، سالن ۲۰۰۰ نفری تخصصی کونگ فو ساخته شود تا ما از لحاظ برگزاری مسابقات، اردوهای تیم ملی و برگزاری تمرینات تیم های مختلف استان، مشکلی نداشته باشیم. اما فعلاباید برای تمرین در مجموعه ۲۲ بهمن هم اجاره پرداخت کنیم و جالب اینجاست که از امسال گفته اند باید مالیات هم بدهید! حتی این احتمال وجود دارد که این مجموعه را هم از ما بگیرند و در اختیار ستاد کرونا بگذارند. 

وی افزود: امیدواریم نسبت به هیئت ما که همواره جزو سه هیئت برتر کشور بوده است، نگاه منصفانه تری انجام شود. این طور نباشد که به فلان هیئت، مبالغ آنچنانی داده شود اما به هیئت ما که عملکرد خوبی داشته است، سالیانه فقط ۶ میلیون تومان تعلق بگیرد که حتی کفاف هزینه های یک سفرمان را هم نمی دهد.

شکرریز که ۱۶ سال است زیر نظر حجت جوانمردی (رئیس این هیئت) به عنوان دبیر هیئت کونگ فوی فارس، فعالیت دارد، یکی دیگر از مشکلات موجود را بی توجهی آموزش و پرورش به قهرمان های استان فارس دانست و گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما این است که آموزش و پرورش، امتیاز چندانی برای دانش آموزانی که در رشته های مختلف ورزشی موفق به کسب مقام قهرمانی در استان می شوند، قائل نیست.

او ادامه داد: مدارس نمونه دولتی عنوان می کنند که مقام های قهرمانی استان را قبول ندارند و فقط ارائه مقام های کشوری می تواند باعث تعلق گرفتن امتیاز ویژه ای برای  دانش آموز ورزشکار شود. خب این چنین برخوردهایی باعث دلسردی و سرخوردگی نونهالان و نوجوانان ورزشکار خواهد شد. این در حالیست که در کشورهای مدرن دنیا، به ورزش کودکان در کنار تحصیل آنها بهای زیادی داده می شود و همین مساله باعث رشد ورزش آنها در سطوح جهانی و المپیک شده است.

این مربی کونگ فو همچنین از بی توجهی به مربیان این رشته در دوره بحران کرونا گلایه و اضافه کرد: هفت ماه از شیوع کرونا و تعطیلی باشگاه ها می گذرد اما یک نفر از مسئولان زنگ نزده که بگوید مربیان شما چگونه دارند امرار معاش می کنند؟ پیشکسوتی را سراغ دارم که به ما زنگ زده و گریه کرده، چون کلاس او از صد نفر به چهار نفر کاهش یافته. خب ما خبر داریم که مخارج زندگی او تنها از همین راه تامین می شود. من به عنوان دبیر هیئت، به جای اینکه به مسائل فنی بپردازم و ارتقای سطح فنی ورزشکاران و مربیان در دستور کارم باشد، ابتدا باید روی مسائل اقتصادی زندگی خودم تمرکز کنم. با این شرایط نمی توان امیدی به پیشرفت داشت. حالا شش ماه از سال گذشته اما هنوز ریالی به حساب هیئت واریز نشده که ما بتوانیم حداقل پاسخگوی چند تن از مربیانمان باشیم. اینچنین تصمیماتی نشان می دهد تصمیم گیرندگان ما ورزشی نیستند و رویکردی سیاسی به مسائل ورزش دارند.

وی با بیان اینکه طی ۱۶ سال گذشته، هیئت کونگ‌فوی استان فارس جزو سه هیئت برتر کشور بوده و در ۲ بخش آقایان و بانوان حرف برای گفتن داشته است، گفت: بانوان فارس در لیگ، عملکرد  درخشانی را کسب  کرده اند. مربی تیم ملی بخش بانوان هم از استان فارس است و بازیکنان ملی‌پوش هم در این بخش داریم. 

شکرریز در خصوص وضعیت هیئت‌های شهرستانی کونگ‌فوی فارس گفت: همگی شهرستان ها در این رشته فعال هستند اما غیر از شیراز، شهرستان های مرودشت، جهرم، ارسنجان، لار و داراب وضعیت بهتری دارند و همچنین شهرستان‌های کازرون، گراش و نورآبادممسنی هم تیم های خیلی خوبی هستند.

انتهای پیام