• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۱
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99062921705
  • خبرنگار : 50028

رزمایش مشترک بسیج و دامپزشکی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

رزمایش مشترک بسیج و دامپزشکی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: رزمایش مشترک خدمت رسانی بسیج و دامپزشکی و ارائه خدمات رایگان توسط دامپزشکی در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

محمد اصغرزاده، از توافق همکاری سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی واداره کل دامپزشکی در قالب زرمایش مشترک خدمت رسانی به مناسبت هفته دفاع مقدس از سی و یکم شهریور تا ششم مهر ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دامپزشکی خراسان جنوبی، وی بیان کرد: با توجه به اینکه حوزه ارائه خدمات بسیج و دامپزشکی شامل جغرافیای خاص نبوده و در هر مکان و زمان قابل ارائه است، از پتانسیل بسیجیان در کنار همکاران دامپزشکی جهت ارائه خدمت به دامداران که ضعیف ترین قشر جامعه هستند استفاده خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: خدمت رسانی به  مردم و محرومان یکی از پرفضیلت‌ ترین کارها در اسلام است که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بر آن شدیم با استعانت از خداوند متعال بتوانیم با انجام  عملیات و اقدامات پیشگیرانه با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و امکانات بسیج و دامپزشکی، نسبت به ارائه آموزش جهت افزایش سطح آگاهی دامداران، معاینه رایگان دام، سم پاشی در اماکن دامی به منظور مبارزه علیه انگل‌های خارجی وضدعفونی جایگاه دام بمنظور مبارزه با بیماری‌های دامی در روستاهای محروم اقدام کنیم.

اصغرزاده، هدف از اجرای این طرح را در راستای اهداف سازمان دامپزشکی و جلوگیری از بروز و شیوع انواع بیماری‌های واگیر دامی و افزایش سطح آگاهی دامداران بخصوص در مناطق روستای و عشایری اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این رزمایش، عملیات توسط پرسنل فنی شبکه‌های دامپزشکی به صورت مستقیم و با همکاری بسیجیان انجام می‌گیرد.

انتهای پیام