• جمعه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۲
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99062821314
  • خبرنگار : 50216

سوق یافتن سرمایه‌های میلیاردی یزد به سمت کشاورزی نوین

سوق یافتن سرمایه‌های میلیاردی یزد به سمت کشاورزی نوین

ایسنا/یزد مدیر برنامه و بودجه سازمان جهادکشاورزی استان یزد عمده‌ تقاضای تسهیلات کشاورزی در این استان را مربوط به حوزه تولیدات گیاهی، گلخانه‌ای و کشاورزی نوین ذکر کرد و گفت: در سال گذشته ۲۲۶ میلیارد ریال تسهیلات در این حوزه به متقاضیان پرداخت شد.

«رمضان اسپرس» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در مورد میزان سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی استان، اظهار کرد: سال گذشته از محل تسهیلات بانکی، سه هزار و ۶۱۲ نفر از متقاضیان این بخش برای دریافت ۱۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی افزود: ۶۰۴ نفر از مجموع این متقاضیان موفق به دریافت تسهیلاتی به مبلغ ۲۲۶ میلیارد تومان در رسته‌های مختلف کشاورزی شدند که عمده‌ترین این طرح‌ها مربوط به حوزه تولیدات گیاهی، گلخانه‌ای و کشاورزی نوین بوده است.

مدیر برنامه و بودجه سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به معرفی ۸۱۷ نفر از متقاضیان بخش تولیدات گیاهی و گلخانه‌ای به بانک‌های عامل طی این مدت، تصریح کرد: بانک‌ها مبلغ ۲۵۸ میلیارد تومان تسهیلات را برای این بخش در نظر گرفته بودند که از این میزان ۲۲۷ نفر از متقاضیان موفق به دریافت ۱۰۲ میلیارد تومان تسهیلات شدند.

اسپرس همچنین گفت: در زمینه تولیدات زراعی و باغی نیز هزار و ۶۹۸ نفر متقاضی برای دریافت جمعاً ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند که تاکنون تسهیلاتی معادل ۴۱ میلیارد تومان به ۲۹۱ نفر از آن‌ها پرداخت شده است.

انتهای پیام