• جمعه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۷
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 99062821290
  • خبرنگار : 71451

تشریح اقدامات و برنامه‌های معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران

تشریح اقدامات و برنامه‌های معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:تاکنون بیشتر استان‌ها با توجه به لزوم ثبت فرایند معاضدت قضایی ایثارگران در سامانه سجایا نسبت به این موضوع اقدام کرده‌اند و استان‌های باقی مانده نیز باید این کار را به انجام برسانند.

به گزارش ایسنا، مهدی ایزدی در این همایش که به صورت ویدئوکنفرانس در مجتمع فرهنگی اقامتی ایثار استان البرز برگزار شد، با اشاره به اهمیت تعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران با نمایندگان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: نمایندگان محترم مجلس بخشی از مطالبات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران حوزه‌های انتخابی خود را به بنیاد ارجاع می‌دهند و بنیاد نیز برای مسائل قانونی خود به صورت مستمر با نمایندگان در تماس است و این رابطه تنگاتنگ لزوم ایجاد تعامل و رابطه مناسب بین دو مجموعه را بسیار افزایش می‌دهد.

وی درباره موضوع معاضدت قضایی ایثارگران گفت: یکی از نکات مهم در این زمینه لزوم تأمین بودجه بر اساس پیشنهادهای ارائه شده با توجه به افزایش نرخ دیه و افزایش هزینه‌های دادرسی است. تاکنون بیشتر استان‌ها با توجه به لزوم ثبت فرایند معاضدت قضایی ایثارگران در سامانه سجایا نسبت به این موضوع اقدام کرده‌اند و استان‌های باقی مانده نیز باید این کار را به انجام برسانند.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با توجه به اجرای تفاهم‌نامه بنیاد و ستاد دیه کشور در راستای کمک و مساعدت به آزادی زندانیان ایثارگر جرائم غیرعمد، مدیران کل استانی بنیاد نیز لازم است تعاملات لازم را با ستاد دیه استان خود داشته باشند و به منظور تسریع در فرآیند آزادی ایثارگران مشمول ضوابط در ثبت اطلاعات زندانیان مذکور اقدام کنند.

انتهای پیام