• جمعه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99062821207
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

مسئول میراث فرهنگی گلپایگان:

مهارت طبخ کباب گلپایگان ثبت ملی شد

 مهارت طبخ کباب گلپایگان ثبت ملی شد

ایسنا/اصفهان مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گلپایگان گفت: شهرستان گلپایگان دارای بیش از ۲۰۰ اثر تاریخی با قدمت است، اما متاسفانه شاید خیلی به موضوعات فرهنگی و تاریخی در شهرستان گلپایگان توجهی نشده است.

مصطفی قانونی، در آیین رونمایی از لوح ثبت ملی مهارت طبخ کباب گلپایگان و مستند دیار کهن، اظهار کرد: مستند دیار کهن به کارگردانی ابوالفضل جاویدپور در راستای معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان گلپایگان تهیه شده است، امیدواریم این راهی که در شهرستان جهت معرفی جاذبه های گردشگری با حمایت بخش صنعت این منطقه آغاز شده ادامه یابد.

وی ادامه داد: شهرستان گلپایگان دارای بیش از ۲۰۰ اثر تاریخی با قدمت است. در این شهرستان در هر زمینه ای که بخواهیم صحبت کنیم سخن برای گفتن فراوان است اما متاسفانه شاید خیلی به موضوعات فرهنگی و تاریخی در شهرستان گلپایگان توجهی نشده است.

به گزارش ایسنا، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گلپایگان، گفت: تا سال ۹۶ تنها ۲۵ اثر تاریخی در گلپایگان به ثبت ملی رسیده بود که توانستیم در سه سال اخیر ۵ اثر دیگر را به این فهرست اضافه کنیم. در زمینه میراث ناملموس تنها تکنیک منبت ثبت ملی شده بود، اما اکنون مهارت طبخ کباب گلپایگان و آش حلیم گلشهر را نیز ثبت کرده ایم.

قانونی افزود: در حوزه فرهنگی و گردشگری نیز تاکنون مستندهای در مسیر ابریشم، محفل عشق، دیار کهن، حجت باهر و سفره خوبان تهیه شده است.

مستند دیار کهن و لوح ثبت ملی مهارت طبخ کباب گلپایگان توسط فرماندار شهرستان خمین رونمایی شد.

انتهای پیام