• پنجشنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99062720876
  • خبرنگار : 50339

با حضور جمعی از مسئولان سیستان و بلوچستان انجام شد؛

بررسی طرح های اشتغال زایی دلگان

بررسی طرح های اشتغال زایی دلگان

ایسنا/سیستان و بلوچستان در نشست امروز فرماندار دلگان با مدیرکل فنی و حرفه ای و جمعی از معاونین و مدیران کار،تعاون و رفاه اجتماعی، بانک کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و...در محل اداره کل فنی و حرفه ای استان طرحهای اشتغالزایی و کارآفرینی دلگان و تسهیلات روستایی و عشایری این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: بهره گرفتن از ظرفیت های دولت و خیران و گروههای جهادی، بسیج و سپاه و کمیته امداد در سالهای اخیر منجر به ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم این شهرستان شده است، اما نیاز به کار و تلاش و همت بیشتری برای حل مشکلات مردم، مقابله با معضل بیکاری و کمک به بهبود شاخص های درآمدی و معیشت مردم و رونق دادن اقتصاد و تحقق شعار جهش تولید در منطقه هستیم.

مجتبی شجاعی افزود: مردم شهرستان ولایتمدار دلگان شایسته بهترین خدمات هستند و بایستی به نحوی برنامه ریزی و اقدام کنیم تا به شاخص های برجسته استانی و مناطق برخوردار کشور نزدیک شویم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان دلگان با ۳۹۸ طرح منجر به انعقاد قرارداد بانکی به ارزش حدود ۱۹۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم ۷۰۰ نفر و ۱۵۰۰ نفر غیر مستقیم ، از رتبه های انتهای جدول در سال ۹۷ به رتبه ۸ استان در تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ارتقا یافته است.

نماینده پست بانک استان نیز بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال در شهرستان دلگان ۷ باجه جدید پست بانک راه اندازی گردیده در حالی که قبلا صرفا  یک باجه در شهرستان فعال بود و بیشترین تعداد باجه افتتاحی پست بانک در استان، در شهرستان دلگان راه اندازی گردیده است.

انتهای پیام