• پنجشنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۱
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99062720822
  • خبرنگار : 50040

معاون وزیر راه و شهرسازی:

بیمارستان شهید نورانی تالش پاسخگوی بیماران غرب گیلان است

بیمارستان شهید نورانی تالش پاسخگوی بیماران غرب گیلان است

ایسنا/گیلان معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه بیمارستان شهید نورانی تالش پاسخگوی بیماران غرب گیلان خواهد بود، گفت: با توجه به راه اندازی بخش جراحی قلب در این بیمارستان دیگر نیازی به مراجعه بیماران به مرکز استان نیست.

محمدجعفر علیزاده در حاشیه افتتاح بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی شهید نورانی تالش که توسط رئیس جمهور از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به احداث بیمارستان مذکور براساس استانداردهای روز، اظهار کرد: بیمارستان شهید نورانی تالش بیش از ۳۰ تخت مراقبت های ویژه شامل سی.سی.یو و آی.سی.یو و ان.آی.سی.یو دارد.

وی با بیان اینکه بیمارستان شهید نورانی به توسعه شاخص های سلامت در گیلان کمک می کند، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز استان به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، افتتاح این بیمارستان می تواند رضایتبخش باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، از افزایش شاخص تخت‌های فعال بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه گیلان همچنان از متوسط شاخص های کشوری در حوزه بهداشت و درمان عقب است.

علیزاده، با بیان اینکه بیمارستان شهید نورانی تالش پاسخگوی بیماران غرب گیلان خواهد بود، گفت: با توجه به راه اندازی بخش جراحی قلب در این بیمارستان دیگر نیازی به مراجعه بیماران به مرکز استان نیست.

وی با اشاره به توجه دولت به بخش های سلامت و درمان، یادآور شد: نیازمند همکاری سازمان برنامه و بودجه با وزارت بهداشت هستیم تا سایر بیمارستان های در دست ساخت گیلان از جمله بیمارستان تخصصی پرفسور سمیعی روند رو به رشد داشته باشد.

انتهای پیام