• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۴
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99062620392
  • خبرنگار : 50041

ضرورت بیشتر تولید دخانیات در بازار کشور  

ضرورت بیشتر تولید دخانیات در بازار کشور  

ایسنا/گیلان مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز شرکت دخانیات در بازار حضور قوی ندارد، تصریح کرد: اگر چه در روند تولید رو به جلو هستیم و در ۶ ماهه اول در تولید رشد خوبی را شاهد بودیم، اما نسبت به برنامه‌های خودمان هنوز عقب هستیم و تامین نقدینگی می‌تواند به ما کمک کند حتی از برنامه ها پیشی بگیریم.

سیاوش افضلی در جلسه دخانیات گیلان که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد، گفت: اتفاقات متعددی در یک دهه اخیر در صنعت دخانیات کشور رخ داده است و ما توانسته‌ایم از سهمی که دخانیات در سال  ۹۸ در بازار داشت به سهم ۱۵ درصدی برسیم اما هنوز وضعیت اصلا مطلوب نیست.

وی افزود: هدف مهم ما این است که امسال سهم دخانیات را در بازار به ۲۰ درصد برسانیم و برای تحقق این هدف موانعی وجود دارد که باید از سر راه برداریم.

افضلی ادامه داد: تامین مواد اولیه از ضروریات است که حمایت‌هایی برای تامین آن انجام شده و باید بیشتر شود.

وی افزود: علاوه بر اینکه در افزایش تولید سیگار رشد داشته‌ایم در حوزه فروش هم روند صعودی داریم.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز شرکت دخانیات در بازار حضور قوی ندارد، تصریح کرد: اگر چه در روند تولید رو به جلو هستیم و در ۶ ماهه اول در تولید رشد خوبی را شاهد بودیم، اما نسبت به برنامه‌های خودمان هنوز عقب هستیم و تامین نقدینگی می‌تواند به ما کمک کند حتی از برنامه ها پیشی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه کیفیت محصولات خود را افزایش داده‌ایم، محصولات ما ثبات قیمت خود را در بازار حفظ کرده‌اند.

افضلی گفت: در حال حاضر ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نخ در کشور تولید می‌شود که ما می‌توانیم در صورت تامین مواد اولیه و نقدینگی این میزان را به ۳۷ میلیارد نخ برسانیم که ۶۰ درصد نیاز کشور در حال حاضر است.

 وی با اشاره به اینکه کشورهای دیگر ذائقه کشور ما را در دخانیات عوض کردند، گفت: باید با نوسازی ماشین آلات شرکت های دخانیات کشور بتوانیم از ورود رقبای خارجی به کشور جلوگیری کنیم.

انتهای پیام