• شنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۶
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99062216547
  • خبرنگار : 50246

مدیر امور آبفای خلیل‌آباد خبر داد

قطع انشعاب آب ۷۰ مشترک پرمصرف آب در خلیل‌آباد

قطع انشعاب آب ۷۰ مشترک پرمصرف آب در خلیل‌آباد

ایسنا/خراسان رضوی به گفته مدیر امور آبفای خلیل‌آباد انشعاب ۷۰مشترک پرمصرف آب در این شهرستان قطع شد و ۳۰۰ مشترک هم به دلیل نصب پمپ بر روی شبکه اخطار دریافت کردند.

بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی، محمد کاظمی بیان کرد: مشترکان پر مصرف از آب شرب برای آبیاری باغ استفاده می‌کردند که انشعاب آن‌ها پس از فصل تابستان و در صورت استانداردسازی وصل خواهد شد.

وی ادامه داد: ۳۰۰ مشترک هم مبادرت به نصب پمپ آب بر روی انشعابات کرده بودند که پس از اخطار کتبی، منصوبات خود را اصلاح کردند.

کاظمی این اقدامات را در راستای تامین آب ۱۳ هزار و ۷۰۰ مشترک شهری و  ۱۰ هزار مشترک روستایی دانست و افزود: حفر چاه شماره ۵ خلیل آباد، اجاره آب کشاورزی و تعامل با آبفا کاشمر از جمله دیگر برنامه‌های این امور در تامین آب شرب ساکنان دو شهر و ۲۶ روستای تحت پوشش است.

وی با بیان اینکه آب شرب مورد نیاز مشترکان از ۱۵حلقه چاه تامین می‌شود بر حفر یک حلقه چاه دیگر تا سال آینده به منظور برخورداری شهروندان و روستاییان از شرایط پایدار آب تاکید کرد.

کاظمی با اشاره به تامین آب ۱۳ روستا از ۶ حلقه چاه آب شرب شهر خلیل آباد، خاطرنشان کرد: حفر چاه جدید با توان ۳۳ لیتر بر ثانیه مشکل تامین آب این شهر و روستاهای اطراف را تا حد زیادی رفع خواهد کرد.

وی یادآور شد: روستاهای شهرستان دارای شبکه آب رسانی بوده و آب شرب شهرستان کیفیت بسیار بالایی دارد و هیچ روستایی با تانکر آب رسانی نمی شود.

خلیل‌آباد بین دو شهرستان کاشمر و بردسکن در استان خراسان رضوی  واقع شده‌است و فاصله آن تا مشهد از راه کاشمر۲۴۵ کیلومتر است.

انتهای پیام