• چهارشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۷
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99061914300
  • خبرنگار : 71614

درخواست رییس پلیس پایتخت برای انتقال مراکز ترک اعتیاد به حاشیه شهر

درخواست رییس پلیس پایتخت برای انتقال مراکز ترک اعتیاد به حاشیه شهر

رییس پلیس پایتخت گفت: درخواست داریم مراکز DIC و ترک اعتیاد از داخل این محلات جمع شود و به حاشیه شهر برود چراکه مردم این محلات اعتراض دارند.

به گزارش ایسنا سردار حسین رحیمی صبح امروز در بازدید از محله شوش اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ هزار نفر در مناطق شوش، مولوی و هرندی زندگی می‌کنند و ما دغدغه این محلات را داریم.

وی افزود: شروع پاکسازی جدی و پاک کردن یک لکه قدیمی از این محلات  ۷ بهمن ماه سال ۹۷ شروع شد و تا به این لحظه پاکسازی محلات ادامه دارد. بیش از یک سال و ۸ ماه از اجرای این طرح می‌گذرد و پارک‌هایی که الان تفریحگاه مردم هست یک زمانی جولانگاه معتادان و فروشندگان مواد بود.

رحیمی ادامه داد: بحث تثبیت این طرح مهم است و بالغ بر ۹۳۷ عملیات کوچک و بزرگ در این محلات (شوش، مولوی و هرندی) انجام شده است.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: بالغ بر ۲۰۰ سارقی که معتاد و متجاهر بودند را هفته پیش دستگیر کردیم و حدود ۱۵۰ کیلوگرم مواد مخدر از داخل مخفیگاه‌های آنان کشف کردیم.

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه جمع آوری معتادان نیاز به اراده جمعی دارد و باید تلاش کنیم میزان جذب در مراکز بازپروری بالا برود، گفت: همین الان در پایتخت نیاز به ظرفیت ۱۰ هزار نفری برای نگهداری معتادان داریم.

وی افزود: درخواست داریم مراکز DIC و ترک اعتیاد از داخل این محلات جمع شود و به حاشیه شهر برود چراکه مردم این محلات اعتراض دارند و البته هم رفتار خوبی نیست که معتادان در این محلات برای تهیه داروهای ترک اعتیاد رفت و آمد کنند.

رحیمی افزود: ما نمی‌گوییم مراکز تحویل داروی ترک اعتیاد و گرمخانه‌ها و… تعطیل شود، بلکه می گوییم مکانش از داخل شهر به حاشیه برود.

رئیس پلیس تهران در ادامه اظهار کرد: حدود ۱۳۵ باب منزل را پلمب کردیم که ۸۳۰ اتاقک داخل آ نها هستند. این خانه‌ها را حدود یک سال هست که پلمب و آب و برق آن ها را قطع کردیم و هیچ فردی هم به پلیس مراجعه نکرده و ادعای مالکیت کند اما می‌بینیم که آب و برق آنها وصل شده است! چه کسی این کار را انجام می‌دهد و با چه بهانه‌ای؟

انتهای پیام