• سه‌شنبه / ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 99061813701
  • منبع : سازمان شهرداری‌ها

جانشین رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور عنوان کرد

پرداخت بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال تا نیمه شهریور به شهرداری ها و دهیاری ها

پرداخت بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال تا نیمه شهریور به شهرداری ها و دهیاری ها

جانشین رییس و معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن تشریح مبالغ توزیع شده از محل وجوه متمرکز توسط این سازمان، از پرداخت بیش از ۲۴ هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال (بیش از ۲۴۶۹ میلیارد تومان) تا نیمه شهریور ماه به شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، مسعود نصرتی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: از محل اعتبارات تبصره(۲) ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده (سوخت) تا نیمه شهریور ماه بیش از ۱۶ هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال (بیش از ۱۶۶۵ میلیارد تومان) بین شهرداریها و دهیاریها توزیع شده که سهم شهرداری کلانشهرها از کل وصولی ۱۹۹۸ میلیارد ریال، سهم سایر شهرداری ها ۸۸۲۵ میلیارد ریال و سهم دهیاری ها ۵۸۲۸ میلیارد ریال بوده است.

وی یادآور شد: این اعتبار، مطابق قانون به نسبت ۱۲ درصد شهرداری کلانشهرها، ۵۳ درصد سایر شهرداری ها و ۳۵ درصد دهیاری ها توزیع می شود.

نصرتی در ادامه گفت: براساس بند (و) ماده(۵۸) قانون الحاق(۲)، ۲۰ درصد از منابع وصولی مفاد این بند می بایست برای کمک، مساعدت، خرید ماشین آلات، ... به نسبت۷۰درصد شهرهای زیر۵۰ هزار نفر جمعیت و ۳۰درصد دهیاری ها اختصاص یابد و در این راستا دستورالعمل های مربوطه تنظیم تا در سرفصل ها و پروژه های مشخص پس از معرفی از سوی استانداری ها اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در این راستا به اجرای ۱۴۰۰ پروژه در شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت  و دهیاری ها کمک می شود، اعلام کرد: تا نیمه شهریور ماه از این محل مبلغ ۴۱۶۳ میلیارد ریال وصول شده که به شهرداری ها و دهیاری های واجد شرایط پرداخت شده است.

نصرتی در ادامه گفت: از محل سایر ردیف ها و طرح های مندرج در قانون بودجه سنواتی با پیگیری های به عمل آمده از سازمان برنامه و بودجه تاکنون مبلغ ۳۸۷۹ میلیارد ریال اختصاص یافته که این اعتبار به طرح های تجهیز و ساماندهی آتش نشانی شهری و روستایی، ساماندهی پسماندهای شهری و روستایی، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری (اتوبوس و واگن مترو)، ... داده شده است که این اعتبار بر اساس مفاد توافقنامه های مبادله شده با سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی همچنین گفت: علاوه بر موضوعات ذکر شده،‌ با پیگیری های به عمل آمده در لایحه بودجه سال۹۹ و متعاقبا درج در قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور، هزار میلیارد تومان برای خرید نردبان آتش نشانی اختصاص یافت که مقدمات اولیه آن شامل ابلاغ اعتبار، تهیه پیش نویس موافقتنامه، ... در حال انجام است که به محض تخصیص اعتبار و فروش اوراق خزانه اسلامی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی، نسبت به خرید و توزیع بین شهرهای واجد شرایط با اولویت مراکز استان و شهرهای دارای ساختمان های بلند مرتبه اقدام خواهد شد.

انتهای پیام