• پنجشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99060605046
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

خانواده نوش آبادی هزینه نذری محرم را صرف آزادی یک زندانی کرد

 خانواده نوش آبادی هزینه نذری محرم را صرف آزادی یک زندانی کرد

ایسنا/اصفهان  رئیس اداره زندان کاشان گفت: دو نیکوکار نوش آبادی هزینه سالانه نذری شب هفتم محرم را برای آزادی یک زندانی محکوم مالی اختصاص دادند.

محسن محبوبی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: یک مددجوی ۵۰ ساله که نزدیک به ۹ سال از عمر خود را به علت ضرب و جرح در زندان گذرانده بود توسط عباسعلی عظیمی و فرزندش منوچهر عظیمی آزاد شد.

وی افزود: مددجوی آزاد شده محکوم به پرداخت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بود که پس از مشارکت نیکوکاران و کسب توافق صلح و سازش، شاکی با دریافت ۳۵۰ میلیون ریال رضایت خود را اعلام کرد.

رئیس اداره زندان کاشان تصریح کرد: همه هیئتی های ما باید در عمل و رفتار خودشان حسینی باشند و عمل به آموزه‌های اخلاقی دین و امامان معصوم (ع) را الگوی زیستن خود قرار دهند تا جامعه ای شایسته داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ۵۰ نفر از مددجویان زندان کاشان محکومان مالی هستند که در صورت مشارکت نیکوکاران می‌توانند به آغوش خانواده برگردند و انتظار است که نیکوکاران بخشی از هزینه نذری‌های خود را به پیروی از امامان معصوم (ع) به آزادی زندانیان اختصاص دهند، چراکه به تعبیر قرآن نجات یک نفر همانند نجات یک جامعه است.

محبوبی گفت: پیش از این نیز در شب سوم محرم در راستای ترویج فرهنگ مشارکت نیکوکاران برای آزادی زندانیان، آیین گلریزان در زیارت باب المراد آران و بیدگل برگزار شد و یک میلیارد و ۳۰ میلیون ریال کمک های مردمی جمع آوری شد.

انتهای پیام