• یکشنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۰
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99060201769
  • منبع : بوشهر

شهید عاشوری مقابل طاغوت نفس و طاغوت پهلوی ایستاد

شهید عاشوری مقابل طاغوت نفس و طاغوت پهلوی ایستاد

ایسنا/بوشهر عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: شهید عاشوری افشاگری می‌کرد و با شجاعت سخن می گفت، او در مقابل طاغوت نفس و طاغوت پهلوی ایستاد و لازمه این ایستادگی و مبارزه با طاغوت نفس، مردم‌داری است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه پیش از ظهر امروز در چهل و دومین سالگرد شهادت شهید ابوتراب عاشوری و دومین یادواره شهدای ترور استان بوشهر، گفت: شهید قاسم سلیمانی یکی از اولیای الهی است، آخرین باری که ایشان را دیدم طوری صحیفه سجادیه را می‌خواند که مشخص بود با این کتاب مانوس است؛ حاج قاسم با قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه انس داشت.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید ابوتراب عاشوری اظهار کرد: ولایتمداری، اهل تهجد و مردمداری بارزترین ویژگی‌های این شهید والامقام است؛ او با ولایتمداری پیوند وثیقی با اهل بیت(ع) پیدا می کرد و به همین واسطه با ولی زمان خود ارتباط برقرار می کرد.

این پژوهشگر فلسفه دین و علوم انسانی با بیان اینکه بدون مردم هیچ کاری را نمی توان انجام داد، گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمونه‌هایی است که حضور پررنگ مردم را در آن شاهد بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه شجاعت را از دیگر ویژگی‌های شهید عاشوری دانست و گفت: شهید عاشوری افشاگری می‌کرد و با شجاعت سخن می گفت. او در مقابل طاغوت نفس و طاغوت پهلوی ایستاد و لازمه این ایستادگی و مبارزه با طاغوت نفس، مردم داری است و آنچه برای ما در شب اول قبر می ماند همین کار کردن برای مردم است.

فرهنگ ایثار و شهادت فراموش نشود

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر نیز در این مراسم عنوان کرد: اگر امروز ضعفی را در جامعه می بینیم، به واسطه بی اعتمادی هایی است که مردم نسبت به برخی مسئولین پیدا کرده اند و قطعا اگر مردم، ایثارگری را از جانب مسئولان ببینند این اعتماد نیز بیشتر خواهد بود.

حجت‌الاسلام رضا خدری افزود: آنچه در اول انقلاب و بعد از آن نمونه‌هایی را شاهد بودیم به واسطه ایثار و فرهنگ شهادت بوده است؛ در شهادت‌ حاج‌قاسم‌سلیمانی دیدیم که مردم چه کردند؛ آنها ایثار و از خود گذشتگی را در او دیدند و می دانستند که کار او خالصانه و برای خدا بود و این چنین به میدان آمدند.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت را باید بیش از این ترویج کنیم، گفت: شخصیت شهید عاشوری را باید بیش از این تکریم کرد؛ اگر امام فرمود هرچه داریم از محرم و صفر است، این یک شعار نبود، بلکه اعتقاد بود.

امام جمعه چغادک بیان کرد: سال گذشته در شهر چغادک موکب شهید عاشوری تاسیس شد که این موکب هم در شهر و هم در کربلا پذیرای زائران بود و برکات زیادی داشت؛ روز گذشته نیز در رزمایش مواسات و همدلی در کنار قبر مطهر شهید عاشوری بسته های معیشتی توسط موکب شهید ابوتراب عاشوری فراهم شد که این کار یک ابتکار تازه‌ای بود.

حجت الاسلام خدری با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج و نهادینه کرد، گفت: این فرهنگ را نباید فراموش کرد چراکه فراموشی آن موجب مشکلات بسیاری در جامعه می شود.

انتهای پیام