• شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۹
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99060100642
  • خبرنگار : 50214

فرماندار خبر داد

افتتاح ۹۲ طرح هفته دولت در شهرستان یزد/ پلمب ۱۳۱۵ واحد صنفی متخلف کرونایی

افتتاح ۹۲ طرح هفته دولت در شهرستان یزد/ پلمب ۱۳۱۵ واحد صنفی متخلف کرونایی

ایسنا/یزد فرماندار شهرستان یزد با تشریح برخی از طرح‌های مهم در دست اجرای فرمانداری در سالجاری، از افتتاح ۹۲ طرح با سرمایه‌گذاری ۱۳۷ میلیارد تومان در این شهرستان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

«سید محمد رستگاری» امروز شنبه اول شهریورماه در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری و آغاز عملیات ۹۲ طرح شهرستان یزد به مناسبت هفته دولت و با سرمایه گذاری ۱۳۷ میلیارد تومان، تصریح کرد: این طرح ها که اشتغال ۲۸۷ نفر را فراهم خواهند کرد شامل ۵۳ طرح در بخش دولتی و عمومی با سرمایه گذاری ۶۸ میلیارد تومان، ۲۸ طرح در بخش خصوصی و خیری با سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد تومان و یازده طرح مشارکتی بین بخش دولتی و غیردولتی با سرمایه ۲۴ میلیارد تومان است.

وی افزود: ۷۰ مورد از طرح‌های مورد بهره‌برداری در شهرستان یزد با سرمایه ۱۱۱ میلیارد تومان طرحهای شهری و ۲۲ مورد با سرمایه ۲۶ میلیارد تومان طرح روستایی هستند.

فرماندار یزد از مهمترین طرح‌های هفته دولت این شهرستان را شامل افتتاح چند زمین چمن مصنوعی روستایی، چندین اقامتگاه بومگردی، یک واحد بسته‌بندی صیفی جات در بخش مرکزی شهرستان، یک سالن ورزشی و افتتاح طرح مرمت یک خانه تاریخی را ذکر کرد.

وی با اشاره به شیوع کرونا، از برگزاری برنامه های هفته دولت به صورت متفاوت خبر داد و تصریح کرد: امسال مدیران مجموعه فرمانداری به مناسب هفته دولت با اقشار مختلف مردم از جمله ائمه جمعه و روحانیون، خانواده شهدای دولت، معتمدین برخی محلات، اصناف و کارآفرینان دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت.

رستگاری همچنین از توزیع بسته‌های حاوی کالاهای حمایتی و تجهیزات بهداشتی بین تعدادی از نیازمندان و محرومان شهرستان از سوی فرمانداری و همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: به همین مناسبت از برخی دستگاه‌های اجرای شهرستان نیز سرکشی خواهد شد تا روند عملکردی آنها و نحوه اجرای پروتکل‌ها بهداشتی در آنها ارزیابی و خداقوتی نیز به کارکنان آنها بیان شود.

وی تجلیل از کارمندان برتر دستگاه‌های دولتی شهرستان را از دیگر برنامه‌های این هفته خواند و گفت: سعی داریم برنامه‌های هفته دولت امسال را متناسب با ایام عزاداری محرم و با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم

فرماندار در ادامه به نقش نظارتی فرمانداری در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا اشاره و عنوان کرد: با توجه به این که امکان برقراری مجدد برخی محدودیت‌های فاز نخست بیماری وجود ندارد، تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی حائز اهمیت است لذا در این فاز بیماری در دور اول تعداد ۶۷ بازدید از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها و در دور دوم ۳۲ مورد بازدید از این فضاها انجام شد و خوشبختانه شاهد ارتقاء رعایت موازین بهداشتی در آنها بودیم.

وی به سرکشی از اصناف و بازار در همین رابطه نیز اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون سه هزار و ۲۰۵ مورد بازدید مشترک و چهار هزار و ۳۸۲ بازدید مجزا از اصناف فعال در شهرستان صورت گرفته که منجر به تذکر به ۷۲۰۰ واحد و پلمب ۱۳۱۵ واحد صنفی شده است.

این مسئول با تاکید بر تداوم این نظارت‌ها، از تلاش برای تشکیل تیم‌های حامی سلامت با مشارکت سمن‌ها و مردم خبر داد و تصریح کرد: ایم تیم‌ها با استقرار در مراکز بزرگ شهر در راستا ارتباط و توصیه‌های بیشتر به مردم در رابطه با اقدامات پیشگیرانه در مقابل کرونا فعالیت خواهند کرد.

وی در ادامه به برخی از برنامه‌های در دستور کار ویژه سالجاری فرمانداری نیز ااره کرد و گفت: متاسفانه موضوع اتباع و مهاجران خارجی غیرمجاز از دغدغه‌های مردم استان به ویژه شهرستان یزد است که در همین راستا با وجود تلاش‌های مسئولان سابق، حرکت سازماندهی‌شده ای صورت نگرفته بود لذا با انجام یکسری نشست، فلوچارت اجرایی مناسبی برای ساماندهی اتباع غیرمجاز ر شهرستان تهیه و در آن وظایف تمام دستگاه‌ها در این قبال مشخص و ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر این که همه اقشار مردم در اجرای مطلوب این طرح مشارکت دارند، ابراز امیداوری کرد با اجرای این طرح علاوه بر به رسمیت شناخته شدن فعالیت و حقوق  اتباع مجاز، با اتباع غیرمجاز به شدت برخورد و به کشورهایشان طرد شوند.

رستگاری یکی دیگر از برنامه‌های در دستور کار فرمانداری یزد را پیشگیری و کاهش سرقت‌ها در شهرستان عنوان و اظهار کرد: در همین راستا نشست‌های اموزشی با اصناف و بازاریان در جهت ارتقای ضریب امنیتی شهرستان در حال برگزاریست و در همین راستا با اهتمام به موضوع روستاها، تاکنون شش دوربین نظارتی در روستاهای بخش مرکزی نصب شده و ۱۲۰ دوربین دیگر نیز در حال نصب است.

وی همچنین اعلام کرد: در بخش زارچ نیز ۱۹ دوربین نظارتی نصب شده و در مورد بافت تاریخی یزد نیز با توجه به مطالبات اهالی و شهروندان تاکنون ۲۹ دوربین از سوی شهرداری و ۱۹ دوربین نیز توسط میراث فرهنگی نصب شده است.

فرماندار شهرستان یزد در پایان از دیگر طرح‌های در دست اقدام این دستگاه را تکمیل و احیای مسیل شهر یزد، شناسایی و جلوگیری از فاضلاب‌های خانگی به قنات جهانی زارچ، راه‌اندازی پاسگاه مواد مخدر در منطقه حسن آباد، تکمیل ورودی محمدآباد، تکمیل و بهره‌برداری زیرگذر مهرآوران، تکمیل چندین روشنایی در سطح شهر و تکمیل پل‌های راه‌اهن در روستاهای بخش مرکزی را برشمرد.

انتهای پیام