• شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۰
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99060100404
  • خبرنگار : 71567

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خبرداد

افزایش ۲۰ درصدی شهریه دانشجویان در ترم آتی

افزایش ۲۰ درصدی شهریه دانشجویان در ترم آتی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی از اعلام نتایج سطح بندی مراکز علمی کاربردی خبر داد و گفت: براین اساس هیچ مرکزی موفق نشد در سطح یک قرار بگیردو مراکزی هم که در سطح چهار هستند دو سال فرصت دارند رتبه خود را ارتقاء بدهند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین امید امروز در نشست خبری، به تشریح جزئیات پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی پرداخت و گفت: ثبت نام پذیرش دانشجویان دوره کاردانی  از ۴ تا ۱۱ و ثبت نام دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیز از ۱۱ تا ۱۷ شهریور ماه آغاز خواهد شد و مهلت ثبت نام در این دوره‌ها چند روزی نیز تمدید می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر این که  دانشجویان علمی کاربردی در سال جاری در ۵۱۶ رشته پذیرش خواهند شد گفت: ۳۱۲ رشته در دوره کاردانی و ۳۰۴ رشته در دوره کارشناسی وجود دارد به طور کلی دانشجویان در ۴ گروه صنعت، کشاورزی، خدمات و مدیریت و فرهنگ جذب دانشگاه علمی کاربردی خواهدن شد و ما تنها دانشگاهی هستیم که تمام رشته‌های علم و فرهنگ در اختیار داریم.

ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در سال جاری

وی ادامه داد: ۵۰۲۹ رشته محل در  این دانشگاه وجود دارد و برای سال جاری بیش از ۳۴۰ هزار دانشجو پذیرش خواهیم کرد که البنته ظرفیت پذریرش بیش از این میزان است.

رشد ۳۰ درصدی پذیرش دانشجو

دکتر امید با بیان این که امسال با رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی پذیرش مواجهه خواهیم شد تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص آموزش در سال جاری و تمایل خانواده‌ها برای حضور دانشجویان در محل زندگی خود انتظار داریم توجه بیشتری به رشته‌های علمی کاربردی صورت بگیرد چرا که ما در همه استان‌ها همه رشته‌ها را دایر کرده‌ایم.

دکتر امید با بیان این که میزان اشتغال پذیری دانشجویان دوره مهارتی در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافته است گفت: سال گذشته حدود ۷۰ درصد شاغلین دانش آموخته ما تنها ۲۰ درصدآنها در رشته مورد تحصیل شاغل بودند اما این عدد امسال به ۴۰ درصد رسیده است.

به گفته وی امسال نیز طرحی در دست اجرا داریم براساس آن  کسانی که تقاضای تحصیلات عالی دارند یعنی برای دانش آموزان سنجشی را انجام خواهیم داد که براساس آن اعلام می‌کنیم آن دانشجو در چه رشته‌های موفق خواهد شد.

تسهیلات شهریه‌ای دانشجویان علمی کابردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با بیان این که دانشجویان  این دانشگاه می‌تواند تمامی شهریه‌ها خود را در قالب تسهیلات پرداخت کنند گفت:  در سال گذشته بیش از ۷۰ درصد این شهریه از طریق  تسهیلات صندوق رفاه پرداخت می شد اما امسال با رایزنی‌های انجام شده به ۱۰۰درصد افزایش یافته است.

افزایش ۲۰ درصدی شهریه دانشجویان

وی از افزایش حدود ۲۰ درصدی شهریه دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در سال جاری خبر داد و گفت: ما کمترین مقدار افزایش شهریه را در بین دانشگاه‌ها داشتیم و برای سال جاری  حداکثر ۲۰ درصد افزایش شهریه خواهیم داشت.

تعطیلی ۱۰ مرکز علمی کاربردی

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته نزدیک به ۲۰۰ مرکز علمی کاربردی تعطیل شدند که  این آمار در سال جاری به ۱۰ مرکز رسیده است.

نتایج سطح بندی مراکز علمی کاربردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی در خصوص جزئیات سطح بندی مراکز علمی کاربردی نیز گفت: امسال ۵۲۰ مرکز مورد ارزیابی قرار گرفتند اما هیچ مرکزی نتوانست در سطح یک قرار بگیرد به طور کلی در این ارزیابی ۲۲۹ مرکز در سطح دو ، ۲۳۰ مرکز در سطح سه قرار گرفتند  و تعداد مراکزی که در سطح چهار هستند ۱۸ مرکز هستند که در مقایسه با سال پیش که ۴۰ مرکز رتبه چهار را داشتند ارتقا یافتند.

وی گفت: مراکزی که در سطح چهار قرار بگیرند دو سال فرصت دارند سطح خود را ارتقا دهند در غیر این صورت اجازه پذیرش دانشجو به آنها داده نمی‌شود.

امید با بیان این که سال تحصیلی دانشجویان این دانشگاه از ۱۵ شهریور شروع می‌شود و ثبت نام دانشجویان مجازی خواهد بود تصریح کرد: دانشجویان جدید الورود از اواسط مهر ماه کلاس های درسی خود را شروع خواهند کرد  و بخش نظری کلاس ها به صورت مجازی و بخش عملی دروس نیز به شکل حضوری برگزار خواهد شد.

وی با اعلام ابن مطلب که  مشکل دانشکده خبر حل شده است گفت: این دانشکده که در زیر مجموعه موسسه ایران قرار گرفته از این ترم می‌تواند پذیرش دانشجو داشته باشد و ما در سال جاری ۲۷ مرکز علمی کاربردی جدید خواهیم داشت و خبرگزاری ایسنا نیز در حال راه اندازی یک مرکز علمی کاربردی است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی در پایان از راه اندازی یک مرکز تولید محتوا برای ترم جاری خبر داد و گفت: به دلیل مجازی شدن آموزش در ترم جاری این مرکز در حوزه محتوای دروس فعالیت خواهد کرد.

انتهای پیام