• سه‌شنبه / ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۹
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99052821264
  • خبرنگار : 50010

مدیر پالایشگاه ارکان پارس هشترود:

بوروکراسی زائد اداری مانع پیشرفت اولین پالایشگاه خصوصی ایران شده است

بوروکراسی زائد اداری مانع پیشرفت اولین پالایشگاه خصوصی ایران شده است

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر پالایشگاه ارکان پارس هشترود گفت: بوروکراسی زائد اداری مانع پیشرفت اولین پالایشگاه خصوصی ایران بوده و متاسفانه بعضی از کارشناسان ادارات متولی برای این مجموعه مشکل تراشی می‌کنند.

علیرضا نگهبان روز سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: پروانه بره‌برداری از پالایشگاه ارکان پارس هشترود، بعد از 11 سال دوندگی در سالجاری صادر شد، اما متاسفانه برخی ادارات دخیل در تولید، برای تولید چند محصول از مشتقات نفتی در منطقه هشترود، سنگ‌اندازی می‌کنند.

وی افزود: علی‌رغم کارشکنی‌های برخی مسئولان و کارشناسان استانی و کشوری در خصوص تولید هفت مواد مختلف نفتی در پالایشگاه ارکان پارس هشترود، کارکنان این مجموعه با تلاش جهادی و شبانه روزی مانع تعطیل شدن این پالایشگاه شده‌ و توانسته‌اند طی 45 روز کاری، مواد تولید شده خود را روانه بازارهای بین‌المللی کرده و صادرات خود را به یک میلیون دلار برسانند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که اگر سنگ اندازی‌ها در مورد پالایشگاه به حداقل برسد، می‌توانیم به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این مجموعه، برای 500 نفر اشتغال‌زایی کنیم، گفت: اگر مشکلات این مجموعه حل شود، تولید روزانه از 150 تن به 800 تن خواهد رسید.

نگهبان ادامه داد: ابطال سلیقه‌ای مجوزهای صادر شده، معطل کردن مسئولان پالایشگاه در ادارات مختلف و نا آشنا بودن بعضی از کارشناسان در خصوص تولید، مشکلات سرمایه گذاران در بخش نفت را چند برابر کرده است.

وی با بیان این‌که تولید بنزین یورو پنج را در دستور کار داریم، گفت: سال گذشته بنزین یورو چهار در این مجموعه تولید می‌شد که با توجه به کارشکنی‌های برخی مسئولان و کارشناسان، تولید این بنزین را متوقف کردیم.

وی با گلایه از اداره امور مالیاتی نیز خاطر نشان کرد: زمانی که برای سرمایه گذاری در حوزه پالایشگاه اعلام آمادگی کردم، از طرف مسئولان وقت معافیت مالیاتی دریافت کرده و به خاطر صادرات مشتقات نفتی نیز بسته‌های تشویقی دریافت کردم، اما متاسفانه علاوه بر اینکه بسته‌های تشویقی صادرات اعمال نشد، اداره امور مالیاتی نیز 200 میلیون تومان به عنوان مالیات دریافت کرد.

انتهای پیام