• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۳:۲۰
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99052518580
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان:

خانواده حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) نماد و اسوه فرهنگ ایثار و شهادت هستند

خانواده حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) نماد و اسوه فرهنگ ایثار و شهادت هستند

ایسنا/لرستان مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان گفت: خانواده حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) نماد و اسوه فرهنگ ایثار و شهادت هستند.

ناهید پرویزپور در جلسه کمیته بانوان کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان که امروز ۲۵ مردادماه برگزار شد، با اشاره به‌روز ملی خانواده، اظهار کرد: خانواده حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) نماد و اسوه فرهنگ ایثار و شهادت هستند.

وی تصریح کرد: خانواده‌ای که در کانون خود فرزندانی تربیت می‌کند که تاریخ‌ساز می‌شوند و نام و یادشان برای تاریخ ماندگار می‌ماند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) پرورش یافته فرهنگ شهادت بود و برای احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر و احیاء سنت‌های جد بزرگوارش جان فدا می‌کند و با افتخار به شهادت می‌رسد.

پرویزپور اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خانواده‌های ایران اسلامی به تأسی از الگوی تربیتی این خانواده عظیم الشان فرزندان را به میادین جنگ می‌فرستند تا در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام راحل به شهادت برسند.

وی به اهمیت جامعه‌پذیری فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: نقش مادران در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان انکارناپذیر است و وظیفه همه ما این است که در تربیت فرزندانمان به ارزش‌ها و اثرات ایثار و از خود گذشتگی در راه وطن و اعتقادتمان توجه داشته باشیم و این کمترین خدمتی است که ما می‌توانیم در مقابل رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های شهدا والامقام داشته باشیم.

انتهای پیام