• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۰:۵۱
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99052517685
  • خبرنگار : 50093

رئیس امور جایگاه‌های CNG خراسان رضوی مطرح کرد

کاهش مصرف CNG پس از شیوع کرونا

کاهش مصرف CNG پس از شیوع کرونا

ایسنا/خراسان رضوی رئیس امور جایگاه‌های CNG شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی گفت: براساس ارزیابی کارشناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و اداره استاندارد، تمام جایگاه‌های CNG در منطقه و مشهد استاندارد است.

محمدحسین مدبر در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان افزایش مصرف CNG در خراسان رضوی و شهرستان مشهد اظهار کرد: خراسان رضوی به دلیل وسعت بالایی که دارد، به سه منطقه تقسیم شده است. منطقه اصلی آن که زیر نظر ما نیز قرار دارد، شامل شهرستان‌های تایباد، تربت ‌جام، سرخس، فریمان، نیشابور، قوچان، کلات، درگز و مشهد می‌شود. البته سبزوار به منطقه‌ای جدا تبدیل شده و تربت‌ حیدریه، کاشمر و شهرستان‌های پیرامون آن نیز منطقه دیگری به‌شمار می‌رود.

وی افزود: فروش روزانه در منطقه ما یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب است که این میزان در سراسر استان روزانه به ۲ میلیون متر مکعب می‌رسد. نسبت به وضعیت مشابه در سال گذشته که هنوز قیمت بنزین نیز افزایش پیدا نکرده بود، ۵ درصد افزایش مصرف داشته‌ایم. پس از افزایش قیمت بنزین، در اوایل آذر ۹۸، تا ۱۸ درصد افزایش مصرف داشته‌ایم اما پس از شیوع ویروس کرونا مصرف CNG کاهش داشته است.

رئیس امور جایگاه‌های CNG شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی در خصوص تعداد جایگاه‌های منطقه و شهرستان مشهد عنوان کرد: در منطقه‌ای که زیر نظر ما قرار دارد، ۱۳۵ جایگاه CNG وجود دارد که ۷۸ مورد آن در شهرستان مشهد واقع شده است. این میزان در تمام استان به حدود ۱۹۰ جایگاه می‌رسد. برای افزایش جایگاه‌های CNG درخواست‌های زیادی داشته‌ایم و در حال حاضر ۵ جایگاه دیگر در حال احداث است.

مدبر با اشاره به روند بازرسی از جایگاه‌ها و نازل‌های آن گفت: کارشناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به صورت روزانه و مستمر از تمام جایگاه‌های منطقه بازرسی می‌کنند. اداره استاندارد نیز به این قضیه ورود کرده و پس از بازرسی از تمام جایگاه‌ها، به صورت سالانه گواهی استاندارد برای جایگاه‌ها صادر می‌نماید. 

وی با اشاره به اینکه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی متولی دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی شده تصریح کرد: از خرداد ماه تامین هزینه دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزینی عمومی شامل تاکسی‌ها و وانت‌بارها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی واگذار شده است. تاکنون حدود ۲۰۰۰ خودرو عمومی برای این منظور ثبت‌نام کرده‌اند که برای بیش از ۷۰۰ خودرو اقدام شده و مابقی آن نیز در نوبت قرار دارد. در حال حاضر اولویت دوگانه‌سوز کردن خودروها با کسانی است که سریع‌تر از طریق سایت اعلام شده از سوی وزارت نفت نسبت به ثبت ‌نام اقدام کنند.

انتهای پیام