• جمعه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99052417444
  • خبرنگار : 71516

فرانسه: آنکارا درباره حملاتش در عراق توضیح دهد

 فرانسه: آنکارا درباره حملاتش در عراق توضیح دهد

پاریس خواهان توضیحات ترکیه درباره کشته شدن افسران عراقی در حمله پهپادی این کشور شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد: ما این تحول خطرناک را که باید به طور کامل توضیح داده شود محکوم می‌کنیم.

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد: همانطور که ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه ۱۶ ژوئیه در بغداد گفت فرانسه به شدت خواهان احترام کامل به حاکمیت عراق است و هرگونه نقض حاکمیت را محکوم می‌کند.

این در حالی است که ترکیه در اولین واکنش به اظهارات مسئولان عراقی، بغداد را مسئول حضور نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) در خاک عراق دانست.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در صورتی که عراق همچنان وجود پ.ک.ک را نادیده بگیرد آنکارا تمام تدابیر لازم را برای حفاظت از مرزهای خود اتخاذ می‌کند. مسئولیت اتخاذ تدابیر علیه پ.ک.ک در ابتدا به عهده بغداد است.

در این بیانیه آمده است: تروریست‌های پ.ک.ک از داخل خاک عراق ترکیه را هدف قرار می‌دهند و این گروه حاکمیت و تمامیت ارضی و ثبات عراق را به چالش می‌کشد.

آنکارا آمادگی خود را برای همکاری با بغداد اعلام و از عراق و برخی نهادهای منطقه‌ای خواست از سیاست یک بام و دو هوا و مطرح کردن "اتهامات باطل" علیه ترکیه خودداری کنند.

انتهای پیام