• سه‌شنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۸
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99052115879
  • خبرنگار : 50223

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

تاختن بیش از پیش ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

تاختن بیش از پیش ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به ۶۷ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار ۴۲ ساله اهل شهرستان لنده، به علت داشتن بیماری زمینه ای و ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۱۶۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۱ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۳ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند. 
 وی اظهار کرد: امروز نیز جواب ۲۲۵ نمونه را از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که درصد و تعداد موارد مثبت نسبت به روزهای قبل حالت افزایشی داشته است و بیشترین موارد از بویراحمد(۴۵ درصد)، کهگیلویه(۲۰ درصد)، گچساران(۱۳ درصد )، دنا(۱۱ درصد ) و لنده(۸ درصد) بود.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۳۲۵۳ نفر بهبود یافته  کامل گزارش شده است.
دکتر یزدان پناه همچنین با اشاره به افزایش چشمگیر موارد مثبت در استان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا به راحتی از راه صحبت، عطسه و سرفه منتقل می‌شود بنابراین حفظ فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و عینک محافظ صورت بر روند انتقال ویروس کرونای جدید تاثیر قابل توجهی دارند و مهمترین عوامل در جلوگیری از انتشار این ویروس به حساب می آیند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: یکی دیگر از علل تاکید بر استفاده از ماسک، خطر افراد مبتلا اما بدون علایم کرونا هستند یعنی اگر فرد ویروس کرونا را در بدن خود داشته باشد، اما هیچ علایمی دال بر وجود این ویروس در بدن خود نشان ندهد، با نزدن ماسک و عدم رعایت فاصله فیزیکی مناسب و بهداشت فردی، عاملی بسیار مهم در انتشار ویروس کرونا محسوب می شود.
انتهای پیام