• سه‌شنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۲
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99052115631
  • خبرنگار : 50022

سکونت ۷۰۰ هزار نفر در ۴۲ محله فرسوده البرز

سکونت ۷۰۰ هزار نفر در ۴۲ محله فرسوده البرز

ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ۴۲ محله در بافت ناکارآمد شهری استان البرز احصا شده که حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در آن مستقر هستند.

عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان البرز که روز سه شنبه ۲۱ مرداد در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت این جلسه، افزود: بازآفرینی شهری از سال ۹۳ در دستور برنامه های دولت قرار گرفت و دستورالعمل آن نیز به استان ها ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: این جلسه اهداف بسیار مهمی دارد و عدم حضور برخی از مدیران جای سوال دارد.

شهبازی گفت: انتظار می‌رود ستاد بازآفرینی شهری از امروز با اهتمام ویژه دنبال و مصوبات آن ساختاریافته و نظام مند و تا حصول نتیجه پیگیری شود.

وی افزود: بخش بزرگی از بار سنگین تحقق انقلاب اسلامی بر دوش طبقه متوسط و اقشار ضعیف جامعه بوده که در مسیر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جان فشانی کرده اند.

استاندار البرز اضافه کرد: بر این اساس باید برای رفاه و آرامش این اقشار تلاش بیشتری داشته باشیم، همان طور که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و نمونه ای از آن طی ماه های اخیر حمایت های ویژه ای از آسیب دیدگان شیوع کرونا صورت گرفت.

وی گفت: وزیر محترم کشور در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مسئولیت خطیری دارند و هر ماه گزارشی از این روند را به محضر مقام معظم رهبری ارائه می دهند.

شهبازی افزود: ۴۲ محله در بافت ناکارآمد شهری استان البرز احصا شده که حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در آن مستقر هستند.

وی عنوان کرد: در این محله ها فعالیت های خاصی باید در دستور برنامه قرار گیرد و تکالیف دستگاه ها و بانک ها مشخص و اعمال شود.

استاندار البرز گفت: فرمانداران و دستگاه های اجرایی و خدماتی باید به این محله ها اشراف کافی داشته باشند و مشکلات و موانع را برای رسیدگی اعلام کنند.

وی افزود: رییس محترم جمهور نیز تاکید ویژه ای بر رسیدگی به بافت های ناکارآمد شهری دارند.

شهبازی ادامه داد: باید ارتباط های تنگاتنگی در مناطق حاشیه نشین داشته باشید چراکه با حضور در بطن اجتماع می توان عمیقا به مشکلات پی برد.

وی گفت: درصدد هستیم در بافت های ناکارآمد شهری استان حضور یابیم و از نزدیک شاهد روند اقدامات باشیم.

انتهای پیام