• سه‌شنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۰
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99052115139
  • خبرنگار : 50346

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مطرح کرد:

هیات‌های مذهبی خراسان شمالی، میزبان نذر ماسک

هیات‌های مذهبی خراسان شمالی، میزبان نذر ماسک

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: نذر ماسک برای افرادی که هر ساله نذورات مختلفی به هیات‌های مذهبی داشتند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از نیازهای کنونی جامعه نیز است.

حجت‌الاسلام علی خادمی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است، اظهار کرد: زنده نگه داشتن ارزش‌های محرم امری ضروری و واجب است و از سوی دیگر با شرایط کنونی که در داخل و خارج از کشور وجود دارد، نیازمندیم تا از عاشورا الهام بگیریم.

وی اضافه کرد: به هیات‌ها دستورالعمل‌های مربوطه ارائه خواهد شد و مراسمات محرم در سال جاری نیز پرشور تر از سال‌های گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خادمی با تاکید براینکه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و... از آغاز تا پایان مراسم‌ها ضروری است، افزود: مراسم روضه‌خوانی و سخنرانی زیر سقف‌ها امکان برگزاری وجود دارد اما مراسم سینه‌زنی در فضای باز انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه در هیات‌ها سفره‌ای انداخته نمی‌شود، تصریح کرد: اگر غذایی پخت می‌شود باید بیرون‌بر باشد و در محیط هیات‌ها هیچ‌گونه پذیرایی انجام نمی‌شود.

وی با تاکید براهمیت نذر ماسک، بیان کرد: هرساله مردم برای تعالی روح اموات و... قند و چای ومواد غذایی نذر می‌کردند که در سال جاری با شرایطی که وجود دارد، نذر ماسک در اولویت است.

خادمی با اشاره به اینکه با همکاری اداره صمت در استان مقرر است خرید ماسک با قیمت مناسب انجام شود، اظهار کرد: مردم می‌توانند مبلغی که برای نذر ماسک می‌خواهند خرید کنند را به هیات‌ها تحویل دهند و از کانال‌های هماهنگ شده، خرید ماسک از سوی مدیران هیات‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در خصوص بهداشت ماسک‌های نذر شده، تصریح کرد: تیم نظارتی از سوی تبلیغات اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل می‌شود و نظارت کامل به ماسک‌های نذر شده وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مردم باید خود به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته باشند، ادامه داد: شخصی که ناقل ویروس است اگر در جریان این امر قرار داشته باشد، ضامن جان افرادی که سلامتی آنان را به خطر انداخته است، می‌شود و از همین جهت افراد باید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام