• دوشنبه / ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۷
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 99052014614
  • خبرنگار : 71506

کاوه: برگزاری رقابت های کشتی قهرمانی جهان بعید است

کاوه: برگزاری رقابت های کشتی قهرمانی جهان بعید است

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد گفت: با وجود شرایط وخیم شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، برگزاری رقابت های کشتی قهرمانی جهان بعید است.

محسن کاوه در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ملی پوشان کشتی آزاد ایران و هدایت تمرینات بصورت مجازی، اظهار کرد: تاکید ما در چنین شرایطی که مسابقه و رویدادی برگزار نمی شود، این است که کشتی گیران از فشار تمرینی خودداری کنند چرا که این موضوع می تواند باعث کاهش ایمنی بدن آن ها شود که این موضوع می تواند باعث لطمه به آن ها در مقابله با ویروس کرونا شود.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد ادامه داد: سعی می کنیم کشتی گیران تا حد امکان بصورت منظم تمریناتشان را پیگیری کنند تا در وضعیت نسبتا مناسب بدنی باشند. تا زمانی که اتحادیه جهانی کشتی تکلیف برگزاری و زمان مسابقات را روشن نکند، نمی توانیم برنامه ریزی دقیقی در نحوه تمرینات در شرایط حال حاضر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: قطعا با مشخص شدن وضعیت برگزاری مسابقات، تمرینات را به صورت ویژه و با حفظ پروتکل های بهداشتی از سر می گیریم تا با وضعیت مناسب راهی رقابت های بین المللی شویم.

کاوه با بیان اینکه پیش از مدیریت تمرینات به صورت مجازی، کشتی گیران بصورت پراکنده و نامنظم تمرین می کردند، گفت: لازم بود در نحوه انجام تمرینات هدفگذاری شود تا همه بر اساس اهداف مشخص تمریناتشان را دنبال کنند. در چنین شرایطی لازم بود تمرینات به نحوی مدیریت شود که کشتی گیران از فشار در تمرینات خودداری کنند.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که با توجه به وخامت شیوع کرونا در کشورهای مختلف و ایران، امکان برگزاری رقابت های قهرمانی جهان وجود دارد یا خیر، گفت: به نظر من در چنین شرایطی و با توجه به آمار بالای مبتلایان به کرونا در جهان، برگزاری رقابت های جهانی بعید و دور از ذهن است.

انتهای پیام